Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elég nagy esélyem van cukorbet...

Elég nagy esélyem van cukorbetegségre, édesapám is cukorbeteg ő inzulinos, örökölhettem tőle? Nem szeretnék cukorbeteg lenni, ezért inkább megelőzném.

Figyelt kérdés

14 éves vagyok Angliában élek és itt nem akarom hogy megvizsgáljanak ezzel kapcsolatban mert a kificamodott bokámmal sem tudtak mit kezdeni, ez a betegség pedig komolyabb dolog.

Sokszor van hogy ha leülök belehasít a fejembe a fájdalom,ha fel állok akkor megszédülök de annyira hogy szinte az elájulás határán táncolok.

Mikor kisgyerek voltam sok cukrot és csokit zabáltam de mára sikerült normális testsúlyt faragnom. Olvastam a neten az egyik doki írását a cukorbetegségről, azt írta hogy a cukorbetegség egyik jele a 2-3 vagy akár 4liter vizelet naponta, na most én a 2-3 közöttre saccolnék mert nyílván nem kancsóba vizelek hogy meg nézzem mennyi.:D

55-60-65 kiló vagyok. Mozogni sajnos az elmúlt két hétben nem tudtam mert mankóval járok és még fogok is egy pár napig.

De előtte mozogtam, Magyarországon sportoltam egész jó eredményekkel.

Előre is köszönöm az értelmes és értékelhető választ/válaszokat.

Csak olyan ember válaszoljon aki tudja mit ír. Köszi:)!


2015. ápr. 21. 06:49
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy ,sokat eszek és mégis fogyok még mindig pedig az elmúlt két hétben szinte csak feküdtem. Ez alatt a két hét alatt fogytam 7kilót..
2015. ápr. 21. 07:03
 2/4 anonim ***** válasza:
A hajlam szok öröklődni, a betegséget mi magunk csináljuk. De legalább az egyszerű cukorteszt (melyet a cukrosok a zsebükben hordanak) is többet monndana, mint a mi tippelgetésünk.
2015. ápr. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szia!Nagymamám is cukorbeteg,és nekem is voltak hasonló tüneteim,én voltam orvosnál,és azt mondták,hogy ne aggódjak,mert ez a ,,serdülőkorban"előfordul,gyakran!A fejfájás lehet más tényezőktől is!Ne aggód túl,de nem árt ha rád néz egy orvos! :) Amúgy én egy kicsit idősebb vagyok nálad,de Ennyi idősen voltak nekem is ilyen panaszaim! :)
2015. máj. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az öröklődés inkább 2.típusú diabéteszre jellemző. Itt a legtöbb esetben nem szükséges inzulin. Tehát ha inzulinnal kezelik édesapádat kevés az esélye, hogy örököld.
2015. jún. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!