Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pitvari szívritmuszavar,...

Rina89 kérdése:

Pitvari szívritmuszavar, veszélyes?

Figyelt kérdés
Évek óta küzdök szívritmuszavarral. Kétszer voltam már kardiológusnál, most kb 2 hónapja utoljára és szervi probléma kizárva, viszont pitvarból induló extraütéseim vannak. Nyugalmi állapotban, este, séta közben, terhelésre előjön, nagyobbat dobban, kicsit kihagy néha több kicsit. Nem sportolok aktívan. Ideges, érzékeny típus vagyok, az orvos persze azt mondta, hogy stressztől van, meg fiatalkorban gyakori, szedjek magneB6-ot vagy esetleg Betalocot, ha úgy gondolom, de gyógyszert én még nem szeretnék szedni. Több mindent nem is mondott. Kicsit hiányoltam a felvilágosítást és azóta sem hagy nyugodni, amikor előjön elkedvtelenedek és csak erre tudok gondolni, pszichésen ki vagyok ettől. Kérek mindenkit, akinek ilyen problémája van nyugtasson meg és mondja, hogy tényleg nem kell ezzel törődni? Halálfélelmem van, amikor van és nagyon zavaró. MagneB6ot szedem meg galagonya és citromfű teát szoktam inni, de ugyanúgy van, sőt sűrűbben, mint régen amikor nem törődtem vele. Továbbá szeretném megérteni, hogy ilyenkor mi zajlik le a szervezetemben, talán ha érteném akkor kevésbé aggasztana a dolog.26/L

2015. ápr. 24. 15:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ha nem akarod, hogy valahol vérrögöd legyen, akkor szedd a blokkolót, főleg, ha hat. Ha volt izotópos turkálásod, UH-d, terheléses EKG-d is, és negatív, akkor keress fertőzést! Sajnos ehhez többnyire magán útra kell menned. Esetleg próbálhatsz sötétlátóteres vérvizsgálatot (csak értelmes helyen). Ez a szegények mentsvára. Ha van otthon pénz, akkor mehetsz szerológiára:

Szifilisz (tb-re ezzel jó)

Borreliózis (tb-re + magán, csak tb nem ér semmit)

Mycoplazmák (tb-re csak intimkenetet vesznek)

Candida (ha találsz rá orvost, vérből is leveszik)

+teljes STD panel

csináltathatsz egy teljes ásványi anyag, és nehézfém koncentrációt is.

géntesztet a 23andme-nél

...stb...stb...stb.


ezeket itthon sehol sem fogják javasolni, ne izgulj :) pontosabban de, egy helyen, na jó, talán 2.

2015. ápr. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

keress fel egy másik orvost! omega zsír nagyon fontos a szívnek és a q10 is

ha blokkolót elkezded szedni azt folyamatosan kell nem lehet csak úgy akkor mikor érzel vlmit,

plusz egy pszichológus segíthet a szorongásos tüneteiden

ha debreceni vagy tudok mondani egy jó kardiológust

2015. ápr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Itt nem találsz hasonlóságot a te panaszaiddal?

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__altalanos-kozerzet__..

2015. ápr. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tegnap bementünk ügyeletre és megnézte a doki a leleteimet és csak legyintettek, hogy ó hát ez semmi, nincs pitvari fibrilláció, kamrai gondok sem, mondta, hogy két hétig szedjem a betalocot meg magnéziumot. Elkezdtek újra mozogni, többet inni, úgy vettem észre, hogy össze függ az ivással, ahogy a másik posztból kiderült. Igazából genetikai oka lehet meg az idegeskedés meg ki tudja, de nem szervi eredetű. Tegnap lenyugodtam amikor mondták, hogy nem lehet ebből semmi komoly, most ebbe kapaszkodom:)
2015. ápr. 25. 10:18
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen nálam is összefüggésben áll a folyadék kiválasztással.A kálium vagy a magnézium vesztés lehet az oka nekem is. Ilyen időszakban Panangin tablettát szedek. Nyáron pedig rengeteg gyümölcsöt folyasztok. Én már lassan 30 éve élek együtt ezekkel a tünetekkel, tehát nincs okok aggódni!
2015. ápr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
okok=okod
2015. ápr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nos most az a helyzet, hogy szedek Nebibeta-t minden nap egy felet reggel, 1-2 hónapig ,meglátom mi lesz, azt mondták az helyreállítja a ritmust. Pszichiáterhez elmentem ő meg egy szorongáscsökkentőt írt fel, azt is 1-2 hónapig, addig nem szokhatok rá. Omega3-at is szedek, meg gyógyteát...és azóta van minden nap, igaz csak 4 napja csinálom a kúrát, remélem majd tényleg haz:\
2015. máj. 3. 17:23
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Fiatal lányoknál, nőknél igen gyakori a népnyelvben csak "szívidegességnek" nevezett, általad leírt jelenség. Önmagában véve tényleg nem óriási probléma, persze figyelni kell rá, hiszen a szívedről van szó. Amennyiben kizárták a szervi okokat, úgy elsősorban tudatossággal, rendszeres relaxációval, meditációval tudsz segíteni magadon, a szíveden. Ha érdekel, írj.

2015. máj. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
már hónapok óta szedek Nebibetát, minden nap egy felet, meg Helexet a szorongásra, de az utóbbival most le fogok állni, mert észrevettem ,hogy folyamatosan álmos vagyok, viszont ugyanolyan idegeskedő vagyok a pulzusom meg 50 körül van. A Nebibetát meg szedem, mert kb 2-3 hetente jön elő ez a bedobbanás, de pl ma nagyon durván dobogott sorozatosan több mp-ig és nagyon megijedtem, hogy leáll a szívem, el is szédültem. Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy nincs szervi gond, ennyire kihatna az ideg a szívemre? (Most még viszonylag nyugodt életet élek..) Azt nem értem, ha "nem veszélyes" ez a bedobbanás, akkor miért mondják, hogy szedjem a gyógyot.
2015. aug. 17. 17:37
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia , hogy érzed magad?
2021. nov. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!