Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet Diszlexias vagyok? 17/L

Lehet Diszlexias vagyok? 17/L

Figyelt kérdés

Mar egy ideje feltunt azt hogy valami nem oke az agyammal..

Par napja kiderult hogy unokatesom (7eves) diszlexias ..kerdeztem az anyukajatol hogy az mi?!

Elmondta hogy egy betegseg ..nem tud rendesen irni,olvasni stb..

Es mondtam hogy enis igy vagyok

Fel cserelem a betuket pl:cs,zs,sz,ty,ny..

Nagyon nehezen tudok nagyobb terjedelmu konyvet,reszleteket elolvasni.

Ha olvasok is valamit vagy le vagy fel csuszok egy sorral vagy elolvasom ugyan azt.

Egyszeruen nem ertem amit olvasok..3-4x kell elolvasni hogy megertsem

Ossze keverem a bal es a jobb kegem,labam

Vagyis begondolkozok hogy melyik,melyik

Nem szeretek hangosan olvasni,sok a helyesirasi hibam. Dadogok olvasas kozbe vagy ha csak beszelek is. Nagyon zavaro. Fejben nem tudok szamolni.

17 eves vagyok

Altalanosba felevkor 7.be megbuktam angolbol (nehezen tanulom meg az idgen nyelveket) aztan 8.felevkor matekbol buktam meg (soha nem ment a matek..a szorzotablat megmost sem tudom szegyen nem szegyen....)

9.be felevkor 7-8tantargybol buktam meg, ev vegen9bol. Ujra 9.es vagyok, felevkor 3-4bol buktam meg. Sulit valtottam..uj iskolaba jarok..ahol nemetet isbkell tanulni,szinten nem megy..meg fogok bukni ev vegen matekbol es idegen nyelvbol is..

Anyanak mondtam ezt a diszlexia dolgot..azt mondta mar ezt eszre vettek volna hamarabbmeg ez hulyeseg.

Csinaltam egy ilyen diszlexias tesztet neten ami rosszul sikerult. Es az jott ki hogy forduljak szakemberhez...

Nehezen tajekozodom idegen helyeken

Es a terkepeket sem ertem..

Nem talalom sokszor a szavakat azokat 'izével' helyettesitem..

Szoval mivel anyam nem nagyon izgatja ezen magat engem viszont nagyon idegesit annyit szeretnek kerni toletek hogy Debrecenbe valami szakembert vagy barmit ajanljatok mar ahova el tudok menni segitseget kerni . nem vagyok nagy koru csak 17 eves..

Valaki segitsen :(


2015. ápr. 25. 11:35
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]


Hívd fel őket, el fogják mondani, mi a teendő. Már régen meg kellett volna lépni ezt. Egy tanárodnak sem tűnt fel, hogy gond lehet? Kell majd szakvélemény az iskolától is.


Ha sajátos nevelési igényű vagy (a leírtak alapján ez is elképzelhető), az különböző kedvezményeket biztosít neked és a szüleidnek.

2015. ápr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!