Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tehetek én róla hogy diszlexiá...

Tehetek én róla hogy diszlexiás vagyok?

Figyelt kérdés

2015. jan. 30. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tehetsz róla.

Amikor kisbaba voltál kimaradhatott egy fejlődési folyamat,pl.nem másztál négykézláb.

Illetve azt is hallottam,h ha a szüleid előtted sokat veszekedtek akkor is kialakulhat a traumától.

2015. jan. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Viszont az elmaradt fejlődési folyamatot be lehet később is pótolni, bővebben erről Ugo Pirro A fiam nem tud olvasni című regényében olvashatsz magyarul.
2015. jan. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is diszlexiás vagyok és már 30 éves elmúltam. Nem tehetsz róla, így születtél. Én lehet pont a miatt, amit ez előttem író már leírt, hogy a szülők sokat veszekedtek, nagy volt a feszültség, születésemkor inkubátorba is kerültem, pici súllyal és gyengén jöttem a világra. Ez van, ezzel együtt kell élni, nehezebb a tanulás, főleg a nyelv, idegen nyelv, mindegy hány éves leszel ez végig kisér életed végéig. De sokat lehet fejlődni, csak nagy akarat erő kell hozzá és motiváltság, nekem egy alap angol összejött, nem tökéletes, de nagyjából megy, persze tanulni mindig van mit. Nem kell elkeseredned.
2015. jan. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem tehetsz. Én is diszlexiás diszgráfiás vagyok meg figyelemzavaros :). Nem tudom hogy nálam mitől alakult így. Hát ja... sokáig nagyon nehezen ment az olvasás és az írás. Nem vagy ezzel egyedül. Kaptam felmentést osztályzás alól, emiatt sokan cseszegettek az osztálytársaim közül. Meg a bátyám is azt hajtogatta hogy milyen jó nekem mert kivételeznek velem. Hát nem volt jó :( Gondolom neked se jó érzés hogy ami másoknak olyan könnyen megy az neked szenvedés, de ne hibáztasd magad!!! Ha sokat gyakorolsz akkor fejlődni fogsz!! Én 12 évesen Harry Potter fan lettem és nyögvenyelősen de elkezdtem regényeket olvasni :) Lassacskán egyre jobban olvastam. Persze jártam fejlesztőpedagógushoz is, de azt nem igazán szerettem. Most 22 vagyok és a legutóbbi felmérésemen már átlagos kategóriába soroltak olvasás szempontjából. Szóval ki lehet belőle jönni :). Az írásom még mindig ronda és tele van hibákkal de ez van :) pedig azt is sokat gyakoroltam :(. Na mindegy szóval ne csüggedj!!!!!! Senki sem tökéletes. Neked az olvasás megy nehezen. Ez van. Ilyen a világ :)
2015. jan. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!