Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az lenne a problémám, hogy...

Az lenne a problémám, hogy eltörtem egy higanyos lázmérőt. Azonnal felporszivoztam, szelloztettem. Tudom, hogy nem szabad porszivozni, de csak utolag tudtam meg. Lehet bajom a belélegzett higany gőztöl?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 27. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Jajj, dehogy. Egy lázmérőben nagyon kevés higany van, attól aztán semmi bajod nem lesz.

Kémia órán tényleg sosem "üldöztétek" kézzel a higanyt?? Tök jó pofa... (Persze azt is "tilos" és "veszélyes". :))


Nyilván, a higany tényleg mérgező, de nem így, és nem ilyen mennyiségben, szóval nyugi!

2015. ápr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tesz jót, az biztos. Nem tudom mire hullott le a higany, de nézd meg hogy nincs-e repedésbe, fal mellett, maradék. nem vagyok biztos benne, hogy fel tudtad szívni porszívóval, lévén hogy nehézfém. Kis golyókba áll össze, és a felület legalacsonyabb pontjára gurul.
2015. ápr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ha kiszelloztettel, es kivitted a higanyt porzsakostul a lakasbol a nyitott terbe, akkor nem. Nyugi.Nem ór8kig lelegezted be.
2015. ápr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

igazából nem veszélytelen a higany. én is eltörtem valamikor egy ilyen lázmérőt. elvileg fél évig is párologhat az a pici maradék, ami ott van, és nem is látod. vagy még tovább.

a porszívózsákot azonnal dobd ki.

szellőztess ki.

én vettem ként gyógyszertárban, és azzal szórtam be a helyet, ahova kigurult a higany.

ezen kívül ihatsz kénes vizet, az segít, hogy a szervezetedbe került higany a lehető legjobb módon kiürüljön.

2015. ápr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ja még annyi, hogy mostantól gyakran szellőztess. úgyis nyár van.
2015. ápr. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az étkezőbe a járólapra esett. Probaltam minden pici golyocskat eltüntetni. Kenport vettem,de mar csak a porszivot (szűrőket aztattam be kenporos vizbe,valamint a porgyűjtő tartalyt. Nem porzsákos) azota is folyamatosan nyitva van az ablak. Akkor remelem nem lesz gond :)
2015. ápr. 28. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!