Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől kevesebb a Neutrofil %,...

Mitől kevesebb a Neutrofil %, és magasabb a Lymphocyta % és a sima Lymphocyta a véremben? Továbbá a vizelet fehérvérsejtszáma is magasabb az átlagnál. Lehetséges, hogy egy egyszerű gyulladás az oka?

Figyelt kérdés
Még január közepén voltam vérvételen (és csak most érkezett meg a vérkép...), sokszor erős migrén tör rám, és szedülök. A Neutrofil % 15 egységnyivel kevesebb a referencia tartománynál, a Lymphocyta % 17-tel több, a sima Lymphocyta pedig 4, 43 g/l-t mutat. Továbbá a Fvs a vizeletembe 1-el több. Kétlem, hogy leukémiám lenne, ugyanis, mint olvastam olyan 10 g/l körül kéne elkezdenem aggódni. Viszont nem tudok mit kezdeni ezekkel a számokkal, lehetséges, hogy egy egyszerű gyulladás miatt van.. (nem aggódok, meg semmi pánik, csak türelmetlen természet vagyok)
2015. febr. 27. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez (vírusos) fertőzésre utalhat, ami mostanában nem ritka. A vizelet fehérvérsejtszámának pici növekedése nőknél nem ritka (bár nem jelezted a nemedet). A fejfájás lehet vírusfertőzés egyik kísérő tünete is, de ilyenkor tél végén akár vitamin- és akár vashiány miatt is.
2015. febr. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, nő vagyok. Mindez ugyebár több, mint egy hónapja volt, szóval valószínűleg tényleg csak a tél miatt vannak az eredmények. Ráadásul én se az a "hűdejómelegenfelöltözök" fajta vagyok, zoknit is csak nagy ritkán hordok a hideg kőpadlón, meglehet, hogy fel is fáztam..

Köszönöm a gyors választ! :)

2015. febr. 27. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!