Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az gomba, ha hámlik a talpam...

Az gomba, ha hámlik a talpam (de csak a bal)? És mivel kezeljem?

Figyelt kérdés
Próbáltam már Canestennel kenni, de semmit nem ért. Hámlik az egész talpam, de a sarkamon a legbrutálisabb. Ráadásul olyan furcsa apró szabályos kör alakban kezd a bőr "felhólyagosodni", és mint a vízhólyag,középről szakad be. De a hólyagosodást ne szó szerint értsétek, nem türemkedik ki, vagy ilyesmi. Az is furcsa, hogy csak az egyik lábam ilyen, nagyon erős hidratáló krémmel ha kenem minden nap, látványosan szebb, de ha nem kenem, akkor ismét csúnya. Most akkor életem végéig kennem kell? Van valakinek valami jó ötlete rá? Úgy megköszönném!

2015. jún. 4. 15:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet gomba, de bőrszárazság is, akár cukorbetegség kísérő tünete is, legjobb lenne ha megmutatnád egy bőrgyógyásznak és ő majd felír rá megfelelő krémet.
2015. jún. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen sajnos, elég ronda mikor jön le a bőr :( Nekem is a talpamon, nem az ujjak közt ahogy a gombát szokták leírni. Úgy vettem észre, hogy olyankor jön elő, mikor sokat járkálok zárt cipőben. Ekkor lehámlik pár nap alatt és aztán hetekig semmi. Ezért hiszem, hogy nem gomba, csak beleizzadt a lábam a cipőbe. Nem is kis körökben, hanem nagyobb területen, mintha az egész talpam lecserélődne :)
2015. jún. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!