Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Leirná valaki, akinek van/...

Leirná valaki, akinek van/ volt candida a beleiben, milyen tünetei voltak?

Figyelt kérdés
2015. jún. 12. 23:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak az egyik családtagom esetéről tudok beszámolni, viszont részletesen nem emlékszem már a dologra.


Viszkető kiütései voltak, de hónapokon keresztül. Volt egy időszak, hogy nem jöttek elő, de aztán megint nagyon. Azután mondták neki, hogy diétázzon. Emlékszem, hajdinát, barna rizst, rengeteg zöldséget, gyümölcsöt vett mindig, búzakorpát, stb.

Illetve mintha mindig fel lett volna fázva (vagy fel is volt).. felfázásos tünetei voltak.


A diétával kb 10 kg-ot ledobott elég gyorsan, alig két hónap alatt, pedig nem evett rosszakat és keveset se. Mai napig próbálja betartani egyébként, de úgy tudom tartani is kell később is. Egyáltalán, semmi tünete nincs neki azóta.

2015. jún. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nekem kb fél éve találtak az emésztésemben candidát, a torkomban. Szívesen mesélek, mert nagyon kevés infót találtam erről én is, de mostanra már nagyon kitapasztaltam.


Az utóbbi 4-5 évben nagyon sok antibiót kellett szednem, kiújuló torokgyulladások és fogműtétek miatt.

Tavaly novemberben volt tüszősmandulám, amitől egy hétre el is ment a hangom, szóval sajnos muszáj voltam beszedni megint.

De hiába jött vissza a hangom, a torkomban továbbra is éreztem, hogy valami nem oké: folyton mintha valami "trutyi" csorgott volna alá az orrmandulám felől...

Az orvos ugyan nem látott semmit, ezért először nem foglalkoztak velem.

Januárban viszont valami alkoholos bon-bontól olyan "trutyiáradat" ömlött ez a torkomon, hogy azt hittem, megfulladok. És akkorra már a hasam is fájni kezdett kajáktól, minél több adalékanyag volt benne, annál jobban fájt.

Végül vettek mintát a torkomból, kitenyészették, és akkor látszott a candida.

Sajnos a háziorvosom hülye, és azt mondta, a candida nem okozhatja, biztos valami más az oka, nem kell vele foglalkozni, ezért hónapokig nem tartottam jól a diétát. (közbe be lettem utalva gasztroenterológiára, de oda csak áprilisban jutottam el...)


A tüneteim egyre rosszabbak lettek:

- ha adalékanyagos kajákat ettem, belángolt a mandulám és megdagadt

- ha cukrosat ettem, folyt a "trutyi" a torkomba

- ha laktóz-tartalmút, iszonyatosan fájt a hasam

- ha élesztőset/sütőporosat, akkor meg szúró fájdalom terjedt szét a mellkasomban, és nehezen kaptam levegőt


Szóval mivel rá voltam kényszerítve, elkezdtem elhagyni mindent, amitől tünetem volt, és önkéntelenül is candida-diétát kezdtem tartani, de sajnos nem voltam mindennel tisztában, ezért pl. sokáig ettem tejfölt (mert a laktóz-érzékenység csak később jött ki), sonkát, némi sajtot stb., mert ezektől nem voltak erős tüneteim, és nem voltam benne biztos, hogy ettől van, ami van.


Végül a gasztroenterológus megerősítette, hogy a candida a baj, kaptam gyógyszert is (Dermyc), amiből heti egyet kell bevennem, és tartom a diétát, most már nagyon rendesen.

Kevés kaja van persze, amit ehetek, de mostanra kikísérleteztem néhány nagyon jó menüsort, találtam jó recepteket a neten is. Ha érdekel, szívesen írok le tippeket is, van egy olyan süti, ami ehető ilyenkor, és én nagyon szeretem, majdnem minden nap sütök ilyet, fél óra alatt megvan, és el lehet vinni akár útra is. Ez teljesen az én kísérletezésem.


Hozzá kell tennem, a torkomban levő "mérőműszer" nekem nem mindent úgy jelez, mint azt minden diétás oldalon írnak.

Pl. a szódabikarbónától én nagyon rosszul lettem, torkom is, gyomrom is, ezért ha kenyérfélét sütök, csakis kizárólag tojással "dúsítom" a tésztát. És a kókuszreszeléket sem bírom, bár lehet, csak nem elég bio, hiába írják rá...

És próbálkoztam olyan paradicsom-pürével, amire az volt írva, hogy csak paradicsom és víz van benne, de ahogy óvatosan enni kezdtem, elkezdett lezsibbadni tőle a szájpadlásom!!

Hasonlóan jártam a "kézműves" kacsazsírral, amiben állítólag csak kurkuma volt, hát iszonyat hasfájást kaptam tőle. Bezzeg ha én sütök kacsát, annak a zsírjától tényleg semmi bajom.


Most így ennyi, de mondom, ha van kérdésed, írok még szívesen! :)

2015. jún. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Második vagyok megint: elfelejtettem írni, hogy felfázásom nekem is volt vagy másfél hónapon át, de gyógyszertől elmúlt ez is!
2015. jún. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!