Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tanácsot/segítséget kérnék?...

Tanácsot/segítséget kérnék? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Most egy éve, hogy el kezdett fájni a derekam bal oldalt egy pontban, a gerincem mellett, okát nem tudom, egyik napról a másikra.. Volt röntgen meg MR vizsgálat és azt mondták, hogy porckorong sérv. Rögtön kérdezte az orvos, hogy kisugárzó fájdalom van-e, de az nincs..


Különböző gyógykezeléseken voltam (masszázs, fizikoterápia, gyógytorna), tornára még most is járok, de sajnos nem javul.. Annyira rossz már, hogy például nyújtott lábbal nem tudok előre hajolni.....

Többen azt javasolták, hogy járjak el kondiba, gyúrjak hátra, hogy az majd jót tesz, ha megerősítem az izmokat.


Esetleg, ha valaki hasonló problémával küzd, vagy netán szakember és ért hozzá és valami tanáccsal vagy segítséggel tudna szolgáni, azt nagyon meg köszönném.

Bármi gyógyászati központ vagy ilyesmi, esetleg valami módszer, mindegy hogy fizetős, vagy ingyenes.


Nagyon szépen köszönöm, ha el olvastad illetve a segítséget :)


20/F



2015. jún. 19. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A fájdalom mikor erősebb, nyugalomban, vagy mozgás, fizikai aktivitás esetén? (Felébredsz-e éjszaka/hajnalban arra, hogy fáj?) Reumatológusnál vagy neurológusnál voltál? Laborvizsgálatok történtek?
2015. jún. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha valóban sérv, szerintem szánd rá magadat egy műtétre. Nem mondom, hogy nincs kockázat, de a mai orvostudomány már nagyon jó arányban (95%) tudja kezelni a sérveket. Utána van egy bizonyos felépülési idő, de aztán nem lesz semmi állandó fájdalmad vele :) Jobbulást neked!
2015. jún. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


Nem tudom, hol kezeltek, esetleg próbáld meg ezt.

2015. jún. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elsőnek: szerencsére álmatlan éjszakám nem volt emiat.Legfőképpen előre hajláskor és kényelmetlen széken üléskor fáj. Reumatológusnál voltam és röntgen illetve MR vizsgálat történt.


Másodiknak: milyen komplikációk lephetnek fel, illetve mibe kerül egy ilyen műtét?


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

2015. jún. 19. 21:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát most rémisztőnek tűnik, de a sérv ugyebár szétfolyhat, vagy esetleg megsértik a gerincvelőt. De ennek tényleg nincs nagy esélye.
2015. jún. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Eszedbe ne jusson kondizni gyúrni porckorongsérvvel.

Nem szabad megerőltető dolgot csinálni csak amit a gyógytornász orvos javasol.

2015. jún. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!