Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vakbel utan mikor sportolhatok?

Ronaldo99 kérdése:

Vakbel utan mikor sportolhatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1 hete mutottek vakbelgyulladasra. Ma vettek ki a varratokat.

Mikor focizhatok legkozelebb?


2015. júl. 1. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Amikor kivették a varratokat, nem volt jelen orvos?

Mid volt? Laparoszkópiád, vagy vágtak?

2015. júl. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Baaasszus XD. Felre irtam, holnap veszik ki a varratokat!

Lakoroszkopia

2015. júl. 1. 18:25
 3/9 anonim ***** válasza:

Gyalogolni fogsz tudni kb 2-3 hét múlva.

Intenzíven gyalogolni kb 1,5-2 hónap múlva fogsz tudni.

Focizni rendesen kemény erőbedobással viszont legalább 4 hónap, de leginkább az lenne a jobb, ha várnál egy félévet vele, és fokozatosan térnél vissza.


Én kb 5 hónap múlva mentem vissza az edzésekre, de érezhetően teljes játékot legalább 6-7 hónap múlva tudtam csak. Az nagyjából akkor jött el, amikor már tudtam megint újra hasazni rendesen.

(ugye a futáshoz nagyon kell a has, pláne a focinál, ide-oda kitérésekkel nagyon igénybe veszed a műtét általi kényes részed)



Persze addig próbáltam szobakerékpáron tekerni, ezzel javítottam az edzettségemen.

2015. júl. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2. ne idegesíts már. Én Laparoszkópia után 3 nappal elmentem bulizni és még táncoltam is. Holnap meg kell kérdezni az orvost és kész. Nem kell ebből akkor a ügyet csinálni.
2015. júl. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az orvos nem lát beléd, pláne nem a belső hegesedést, és a gyógyulásod fokát- sebességét.


Az pedig, hogy te elmentél bulizni, és riszáltad magadat, az legyen a te egyéni butaságod, merészséged, és oltári nagy szerencséd eredménye. Ezt Ne általánosítsuk.


A vakbél műtét bár az orvostudománynak rutin, de a szervezetnek nem rutin "felgyógyítani". Ehhez sok idő kell, és sok pihenés. Utána jöhet a foci, ami megint nem kis megterhelés a szervezetnek, és két dologra fordítani az készleteit elég rizikós.

2015. júl. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6 hétig nem ajánlott a hasizmokat megerőltető mozgás. De ez egyéni, érezni fogod, hogy hogy bírod majd utána a terhelést. Ha jelez a tested hallgass rá.
2015. júl. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Itten az a baj, hogy en mar a mutet utan 3. napon setaltam. Fajdalmaim egyaltalan nem voltak, annyi h a 4. napon jott meg a szekletem. azota is mindennap volt. Orvos meg azt mondta, hogy tessek mozogni, ne hogy osszenojjenek a beleim. Ma megyek varratszedesre, megkerdezem.

TOVABBI VALASZOKAT EZENTUL IS VAROM! :))

2015. júl. 2. 06:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem azt írtam, hogy ő is "riszáljon", nekem a laparoszkópomnál nem vakbélműtét volt, kisebb beavatkozás volt. Arra akartam csak utalni, hogy ettől a módszertől lényegesen gyorsabban lábra lehet állni. Volt ezen kívül két másik hasi műtétem is, amikor vágtak, szóval van viszonyítási alapom. És mint ahogy az orvos javasolta, kell is mozogni.

Nem csak az összenövések miatt, hanem a trombózis veszélye miatt is. Hogy ténylegesen mikor sportolhatsz, azt inkább mondja meg az orvos.

2015. júl. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Fel is irt verhigitot trombozis ellen, de tenyleg kell setalgatni. Foci mar most nagyon hianyzik :((
2015. júl. 2. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!