Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pánikbeteg vagyok másfél éve....

Pánikbeteg vagyok másfél éve. Szinte minden tünetet produkált a szervezetem de ami miatt segitséget kérek 1hete olyan szörnyű állapotba vagyok halálfélelmem van nem tudok kikapcsolni folyamatosan szorongok már dolgozni se birok menni. Tippek?

Figyelt kérdés
Frontint szedek tudom szakemberhez kell fordulnom de oda nem olyan hamar kapok időpontot addig meg nem lehetek igy én arra lennék kiváncsi bolt más is igy?Kinek mi segitett?24évesL.

#Pánikszindroma
2015. júl. 6. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

Nekem pszichés köhögésem szokott lenni kb. 5 évente. Amit mindig gonosz, rosszindulatú emberek váltanak ki. Például sikkasztani akaró közös képviselő. A kiváltó ok megszüntetése esetén a köhögés is mindig megszűnt. De akkor is meg szokott szűnni ha Ausztriába kimegyek, valószínű a jóval kiegyensúlyozottabb társadalmi légkörtől. Vagy idehaza elég a természetbe kimennem, biciklin szoktam. Az a természet teljesen érintetlen kell hogy legyen, tehát ne hallatszon oda autópálya zaja. Ez a természetbe menés lelkileg is erősít és az immunrendszert is. Ekkor lett lelki erőm szembeszállni az említett rossz emberekkel. Ha nem hagyom hogy gazemberek uralkodjanak rajtam, akkor azonnal megszűnik a pszichés köhögésem illetve elő sem jön olyankor. Bár legutóbb szinte fuldokoltam a köhögéstől, mégis hálás vagyok a sorsnak mert megtanított arra hogy így járok ha hagyom hogy a gazemberek uralkodjanak felettem és nem fordítva. A legutóbbi fuldoklásaim és súlyos köhögésem után meg is változtam pozitív irányban, nagyon kemény lettem a gazemberekkel. Nem hiába mondják hogy ami nem öl meg az erősít.

Valami kiváltó oka lehetett az esetedben is. Gyanítom hogy ugyanaz mint az én esetemben. De megbetegíti a lelket az iskolai/munkahelyi hosszú erős stressz, megfelelési kényszer, egész nap kimerítően síró gyerek, stb. De úgy szoktam összefoglalóan mondani hogy az betegíti meg a lelket és okoz ilyen dolgokat, ha olyanok uralkodnak felettünk akiknek nem volna szabad.

2015. júl. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nálam több minden is kiválthatta.Te szedsz v.-mi gyogyszert? Nem tudom megértetni magammal hogy nincs szervibajom folyamatosan aggodok mig nem volt ez a csunya betegség erős voltam kivülállók szerint.És persze vidám ami már jó ideje a múlté nem köt le semmi hosszú távon.Köszi a válaszod :)
2015. júl. 6. 13:57
 3/6 anonim ***** válasza:
A pszichés köhögésemen nem segített semmiféle gyógyszer. Csak a kiváltó ok megszüntetése. Utána teljesen elmúlt. Meg tudom érteni az aggódást, a pánikot amit a tünetek kiváltanak. Ekkor megijedünk hogy nagy a baj, pedig valójában szervi baj nincs. Amikor sokáig és erősen köhögtem, még attól is megijedtem hogy a feljövő gyomorsav szétmarja a torkom vagy rákom lesz. (Mivel orvos szájából elhangzott ennek lehetősége abban az esetben ha évekig köhögnék). Ez fokozta a pánikomat és mégjobban köhögtem. Egészen addig míg el nem határoztam hogy a jövőben soha többé nem hagyom hogy rossz emberek viselkedése ilyen egészségi állapotba juttasson, tehát azért is meggyógyulok. Így is lett. Ráadásul a gyógyulás óta kiegyensúlyozottabb és optimistább lettem. Azóta nem csak nem félek a gonosz emberektől hogy kiválthatják újabb betegségem, hanem lekezelően helyükre is rakom őket. Ami a környezetemet is jókedvre deríti.
2015. júl. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Gratulálok a gyogyulásodhoz.
2015. júl. 6. 15:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Amikor pszichésen köhögtem, mindig jót tett az ha kerékpárral kimentem a természetbe. Épp tegnap találtam ezt az oldalt a természet jótékony hatásáról:

[link]

A tömegtől való "elmenekülés" az érintetlen természetbe, ez mindig megerősített testileg-lelkileg. Úgy szoktam érezni hogy a természet nyugalma sokkal jobban kedvez a gyógyulásnak.

2015. júl. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Csak mikor annyori szédülök akkor még a boltba nem birok elmenni persze nekem.is vannak jobb napjaim de most ez sajnos nem megoldható.köszi a linket.
2015. júl. 6. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!