Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Érdemes úgy élni hogy ha az...

Érdemes úgy élni hogy ha az embernek valamilyen pszichés betegsége van?

Figyelt kérdés
Legyen az skizofrénia, kényszerbetegség, pánikbetegség, generalizált szorongó stb... nagyon szorongok és félek mert nem tudom megmondani az okát hogy mitől szorongok, én tudom hogy mi az csak szavakkal nem tudom elmagyarázni és már nagyon belefáradtam mert 1 éve küzködök vele minden nap egy szenvedés. Van értelme úgy élni, hogy pszichésen valami baja van az embernek, hiszen a legtöbb ember úgy is rá aggat a másikra egy címkét, hogy ez bolond vagy ilyenek. Pl egy skizofrénnek hogy lehet teljes élete? Azzal kell szenvednie, hogy csak a gyógyszerek miatt tünetmentes de ha nem szedi a gyógyszereket akkor úgy viselkedhet mint egy "bolond". Ezt, hogy lehet feldolgozni? Hogy lehet ezzel együtt élni? Hogy csak a gyógyszerekkel élhet és anélkül meg labilisan viselkedik.
2015. júl. 22. 12:06
 1/3 anonim válasza:

Miért ne lenne értelme élni? :)

Aki, ahoyg írtad rád aggat valamilyen címkét emiatt hogy bolond lennél, hát pont az a bolond. Én 2 évig elég súlyos depresszióban szenvedtem, vagdostam magam, öngyilkossági kísérlete, érzékeny voltam minden szakításom úgy megviselt hogy egyszerűen hiába akartak segíteni ellöktem mindenkit magamtól. Ebből elgem lett felkerestem orvosokat nem akartam feladni és fél év alatt rendbe hoztak. Szorongásom is volt elég erős. Gyógyszereket kaptam amitől úgymond én is "normális" lettem aztán idővel a gyógyszereket abbahagytam és soha nem jött vissza ez az egész depressziós dolog. Viszont ha nem gyógyítható és csak folytonos gyógyszer szedéssel élhet akkor sincsen akkor nagy probléma, az aki ember és aki melletted van az sosem fog bolondnak nézni, az életnek van értelme és hidd el nem csak más emberek miatt van értelme hanem önmagad miatt. Ha nem adod fel önmagadat akkor bizony ott az értelem. Az emberek mindig meg akarnak felelni és a legjobbak lenni ezért a gyengébbeket eltapossák. De ha nem hagyod hoyg eltapossanak tisztelni fognak. Ne add fel egy ilyen probléma miatt. Mindenre van megoldás :)

2015. júl. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. júl. 22. 12:42
 3/3 anonim válasza:

Mindenkinek van valamilyen betegsége kinek ilyen, kinek olyan. Olyan ember nincs, hogy normális mert szerencsére mindenki külömbözik a másiktól. pl:

milyen szemszín, hajszín a normális az a normális ha télen megfázok vagy az ha nem. Akkor mi a normális? Az amit te normálisnak gondolsz! Van hogy más/mások az ellenkezőjét gondolják, ez is normális. Nem feltátlenül kell vele/velük foglalkozni.

2015. júl. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!