Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rák és iskola, összefér a...

Rák és iskola, összefér a kettő? (Hodgkin limfóma)

Figyelt kérdés

Hodgkin limfómám van, a kérdésem az lenne, hogy ha elkezdődik a kemoterápiás kezelés attól járhatok e majd iskolába. Esetleg csak testnevelésből lesz felmentésem?

Tapasztalatok vagy elképzelések? Az orvosomat még nem sikerült megkérdeznem erről, így hozzátok fordulok.


2015. aug. 15. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de én volt hogy kemo alatt szinte felkelni sem tudtam.
2015. aug. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem hiszem,hogy menni fog. :( Hematológián dolgozom, sajnos sok fiatal betegünk van, akik még tanulnak/tanultak és egyiknek sem ment mellette a suli. Nagyon sok mellékhatás van, szövődmény,van,hogy hetekig bent kell lenniük kezelés után is,mert mindenféle baj kijön. Túl sok lenne a hiányzás, így legtöbbjük halaszt, vagy magántanuló lesz. Bár az is nehéz, ha megvisel a kemo. :/ Szóval nem hinném,hogy menni fog. Remélem simán megy majd minden neked, sok erőt kívánok és kitartást! :) Nem lesz könnyű.
2015. aug. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
nem, mivel a kezelés alatt legyengül az immunrendszered, így bármit könnyebben elkaphatsz, ami végzetes is lehet. És igaz van az elsőnek, a kemotól gyenge vagy, fáj mindened, hánysz, sokszor be is lázasodsz, mivel, az egész szervezetet mérgezi. És egy kemos block több napig tart. Általában már a második, harmadik block padlóra küldi az embert.
2015. aug. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy rokonomnak is ez van, a kemo után 1 hétig nagyon rosszul van, nem tudnál iskolába menni, lehet 1 évet ki kell hagynod.

Sok erőt és gyógyulást kívánok!

2015. aug. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

1 Kemót én tuti nem adnám be magamnak.

6 napig semmi kaja semmi ital csak desztiláltvíz.

fel keresném a várhegyi urat és ezzel gyógyítanám, mint hogy mérget lőjjek be magamnak.:(

2015. aug. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Kedves utolsó! Egyrészt ezt hadd döntse el a kérdező és alapból mindenki magának, miután alaposan átbeszélte egy szakorvossal IS a betegség lényegét, esélyeket,kezelési módokat és mellékhatásait. Igen,a kemó méreg, de jelenleg a tudomány állása szerint még nincs biztosabb módszer sajnos. És hozzáteszem, én is mindig azt mondtam,hogy kizárt,hogy beadassam..de..gondolj bele,hogy te (szerencsére) egészséges vagy. Így máshogy állsz a dolgokhoz, mintha a képedbe vágnák,hogy súlyos, akár halálos betegséged van. Akkor hidd el, máshogy mérlegelnél. És még valami..én még sajnos nem láttam meggyógyulni senkit alternatív kezeléstől. Nem mondom,hogy nem lehetséges,de nem láttam még a kórházban az évek során. Ne ítélj elhamarkodottan. De mindenesetre nagyon remélem és szívből kívánom,hogy soha ne is kelljen ebben döntened. :)
2015. aug. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Kedves utolsó. A mondatot értelmezés annyi bol áll, hogy magamnak nem adnám be. A szomszédom így gyógyult ki a rak bol és méreg drágán is fizetet érte. Szak orvos javasolta, de ő is meg mondta, hogy a kemo sugárzás nem old meg semmit ha megoldotta az nem volt rákos. Ha meg a dózist túl adagolják akkor is bazthatja az életet. Anyámat se mentette meg, mert későn diagnózialtak és csak megölte a szervezetet. Ha korábban elment nem fizetett és így járt. Akkor milyen szak orvostól beszélünk:( másik vannak sikerek rak terén csak azt nem nagyon buplikusak. Kérdezd meg orvosokat hogy ok beadják maguknak ha rakosak lennének? Tuti nem válaszolna és nem is adnak be, mert az imunt is megöli és így a rak szaporodnak tovább. Igaz ha kis dózisban nem végezne nagy rombolást így a rakódnak hit gyógyult beteg azt hiszi rákos. Pedig csak tiszta vizet sőt kellene fogyasztaniuk a japánok miért halnak meg statisztikailag rákban meg? Gondolkodjatok mar hogy minket mergeznek és semmi fele hókuszpókusz nincsen a napi 200.000 sejt újul meg a szervezetben és ha mi azt a vizet mérget viszünk be akkor a sejt sem lesz egészséges. 80% víz testünk akkor tiszta víz és egészségesebbek vagyunk. Vagy talán hülyeséget írok.
2015. aug. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én 20 éves vagyok és ugyan ez VOLT a betegségem. 4 hónapja kaptam az utolsó kemoterápiát. Én 9 hónapot dolgoztam mellette pedig nehéz fizikai munkát végeztem esetleg 3 napot hagytam ki kezelés után, de már az utolsó 5 hónapot én is otthon töltöttem pihenéssel. Mindenkire másképp van hatással. Azt tanácsolom hogy legyél magántanuló.Kitartást! Meg fogsz gyógyulni!
2015. szept. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!