Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miféle kiütés lehet ez?

Miféle kiütés lehet ez?

Figyelt kérdés
Nem is én vettem észre hanem anyukám, aki szerint a melegtől van de én tartok tőle, hogy nem. Apró piros pöttyök vannak az arcomon a karomon a mellkasomon főleg de a hasamon is láttam párat. Nem viszketnek és nem is fájnak tegnap ugyan mértem a lázam és 37.7 volt.. lehet már ehhez a kiütéshez volt köze. Valakinek van valami ötlete mi lehet ez? Nagyon aggaszt mert csak holnap tudok eljutni vele orvoshoz leghamarabb.
2015. aug. 16. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Voltál már bárányhimlős?

Ne izgulj, a doki holnap majd megmondja ;)

2015. aug. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Még rubeola is lehet.
2015. aug. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Volt gyermekkoromban. És ez nem is viszket, az nagyon viszketett. Igen tudom, hogy megmondja, de aggódós vagyok és félek, hogy baj lesz belőle.
2015. aug. 16. 19:22
 4/10 anonim ***** válasza:
Rózsahimlőd van valószinüleg.Kidudorodik a bőrödtől a piros pötty?
2015. aug. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem dudorodik ki. A rubeoláról pedig ezt találtam: A felnőttek rubeolás megbetegedése a gyermekekéhez képest súlyosabb. A prodromális tünetek kifejezettebbek, gyakori a felső légúti hurut, a magas láz, az elesettség. A szem kötőhártyájának érintettsége miatt fénykerülés észlelhető. Főleg nőknél fordul elő az ízületek hosszantartó fájdalma, gyulladása. A legkomolyabb következményei a gyermekkorúaknál egy nagyságrenddel gyakrabban jelentkező rubeola encephalitisnek van, melynek jelentős halálozása és késői következményei lehetnek. Az utolsó mondtad elég felzaklató.. halálozás?? :O
2015. aug. 16. 19:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor jól jönne a doki. Ha a rendelőbe mész holnap próbálj meg nyitásra menni.Nem fogsz népszerű lenni, de ne törödj vele.Lehet hogy fertőző vagy . Ha skarlátod van, akkor az ÁNTSZ-nek is bejelenti a doki.A gyógyszert írasd fel és feltétlenül tartsd be amit előírnak.Egy kis elkülönülés jót tesz neked, kipihened a fáradtságot és olvasgathatsz. Pl. a kötelező olvasmányokat , ha sulis vagy. Barátokkal meg Interneten is társaloghatsz.Ne aggódj. Idő kérdése és elmúlik, meg fogsz gyógyulni.
2015. aug. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Rubeola biztos nem, mert 2x is kap mindenki kötelező védőoltást ellene

Szerintem melegkiütés

2015. aug. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én is ezt olvastam hogy 1989 óta kötelező védőoltas es en utána születtem szóval kaptam.
2015. aug. 17. 08:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Voltál dokinál?
2015. aug. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Voltam. Azt mondta hogy a bőr tünetek alapján allergia. Ha kiholyagosodik menjek vissza.
2015. aug. 18. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!