Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek ha nem megy lejjebb...

Mit tegyek ha nem megy lejjebb a vércukrom?

Figyelt kérdés
4 óra körül mértem egy 11-es vércukrot.arra beadtam inzulinpumpával 3 E inzulint. Aztán ötkor 16,0-ot mértem. Arra 4,5 E-t adtam. Fél óra múlva meg 18,8-at mértem,arra másfél egységnél többet nem mertem beadni. Mit csináljak most?

2015. okt. 3. 17:38
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A normál érték az étkezés után másfél-kettő órával mért 7.8 alatti érték. próbáld valamiképp lejjebb vinni, megfelelő étkezéssel. Ne egyél szénhidrátod dolgokból, mint pl a fehér lisztes kenyerek és kiflik, helyette rozskenyeret lehet enni (nem rozsos, mert abban is sok a fehér liszt), vagy lehet kapni csökkentett szénhidrát tartalmú kenyeret, amiben 10% a szénhidrát tartalom.

étkezés után másfél-kettő óával érdemes mérni, mert hamarabb magas értéket fogsz kapni.


Ami még segíthet, az a sok folyadék fogyasztás, mert felhígítja a keringésben résztvevő töményebb cukor oldatot ha rendesen hidratált vagy, vagyis ha elég vizet (szénhidrát mentes folyadékot) ittál.


Mikor szoktad mérni? Úgy értem, hogy a reggeli éhgyomorra mérten kívül, az étkezéshez képest. Meg van az a legalább másfél óra az étkezés utáni mérésnél?


Ezeken az oldalakon érdemes körül nézni, sok hasznos dolog van itt leírva.


[link]

2015. okt. 5. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!