Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek kóros önbizalomhián...

Mit tegyek kóros önbizalomhiány ellen? Miért alakulhatott ki ez nálam? 20/L

Figyelt kérdés

Úgy érzem egyre kevesebb önbizalmam van az életem minden területén, kevésnek érzem magam kívülről-belülről, semmibe nem merek belekezdeni, nem merem megmutatni magam, és olyan, mintha leragadtam volna a kamaszkorban, sőt, talán még rosszabb is most.

Irigy vagyok, féltékeny vagyok, magamat meg utálom.

Az a fura, hogy az eszemmel érzem, hogy ez így nem oké, de mégse tudok kilábalni ebből.


Igaz, hogy sose dicsérgettek különösebben, de nem is piszkáltak. Nem tudom, miért lettem ilyen.

Régebben szociális fóbiával és generalizált szorongással is kezeltek, de azt nem derítették ki, mitől lettek ezek.


Anyukám borderline-szindrómás és mániás depressziós, és sajnos eléggé hasonlítok rá pár dologban.

Félek, hogy nekem is valami komolyabb bajom van, ugyanis néha az önbizalomhiány magánnyal, ürességgel társul és szinte bármikor képes lennék elsírni magam, és a dührohamaimat is nehéz kordában tartanom.


Ha esetleg más is küzd ilyen problémával, szívesen beszélgetnék privátban is.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. máj. 6. 21:14
 1/2 anonim válasza:

Velem is ugyanez van.

Írj:)

19/f

2015. máj. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
71%
Szülőkkel kell kezdeni. Ha nem adtak kellő önbizalmat, biztonságérzetet gyerekkorodban, akkor könnyen alakulhatott ki nálad. A legjobb az lenne, ha minél több emberrel beszélnél és kikérnéd az őszinte véleményüket rólad, milyennek látnak. Miután ez megvolt a hibáidat (amennyiben voltak) felírod és szépen elkezdesz rajtuk dolgozni. Évekbe fog telni, de idővel talán jobb lesz.
2015. máj. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!