Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Normál dózisú C vitamint...

Normál dózisú C vitamint (napi 200 mg) lehet kemoterápiás kezelés mellett fogyasztani?

Figyelt kérdés

2015. okt. 9. 16:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
46%
Kezelőorvossal beszéld meg.
2015. okt. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Kár volt befirkálnod!
2015. okt. 9. 16:15
 3/23 anonim ***** válasza:
67%
Egyáltalán nem volt kár belefirkálnia, igaza van. Vannak esetek, amikor nem árt egy kis mennyiségű c-vitamin, máskor viszont igen, ezt valóban csak a kezelőorvosoddal tudod megbeszélni, a helyedben nem venném be addig, amíg rá nem bólint egy hozzáértő orvos.
2015. okt. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Jól van utolsó, le tudnád írni milyen gyógyszerekből áll az a kemoterápiás kezelés, aminél nem árt a normál dózisú C vitamin? Köszönöm!
2015. okt. 9. 16:28
 5/23 A kérdező kommentje:
Speciel a frissen facsart céklalé (amit onkológusok is ajánlanak vérképzés okán) is gazdag C vitaminban. Akkor hogyan is van ez?
2015. okt. 9. 16:32
 6/23 anonim ***** válasza:
Csak azért firkáltam le, met unokahúgomnak azt mondta a kezelőorvosa, hogy semmit ne szedjen a kemotrepia alatt, csak amit ő felír. Céklalevet ő is issza.
2015. okt. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
78%
Mégis miből gondolod, hogy ez attól függ, hogy milyen típusú gyógyszerrel kezelnek? Beszélj az orvosoddal, az már eleve baj, ha ennyire nem tudsz vele kommunikálni.
2015. okt. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

"Vannak esetek, amikor nem árt egy kis mennyiségű c-vitamin, máskor viszont igen..."


Fejtsd már ki ezt bővebben! Ha nem a kemoterápiás gyógyszer mennyiségétől/összetételétől függ a C vitamin kiegészítés az írásod szerint, akkor te miről hablatyolsz???


A grafomániádat éld ki máshol kérlek, a hozzáértő, tapasztalatokon alapuló válaszokat várom inkább.

2015. okt. 9. 17:06
 9/23 anonim ***** válasza:
78%
Leírtad a mennyiséget, összetételt, betegségedet? nem. Tudod az ember nem szívesen küld el a francba rákbetegeket, de nagyon gáz a stílusod. Talán érdemes lenne egy pszichiátert is felkeresned.
2015. okt. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én kaptam kemoterápiát a kezelőorvosom azt mondta, hogy kerüljem a vitaminokat, mert csökkent(het)i a kezelés hatékonyságát. Ami a normál sejteket védi az védi a rákos sejteket is. Én Etoposid-Cisplatin-Bleomycin kombináltat kaptam. Azt ehettem-ihattam amit akartam...a vitaminos téma csak jótanács volt az onkológiai központ vezetőjétől, nem hivatalos.
2015. okt. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!