Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Normál dózisú C vitamint...

Normál dózisú C vitamint (napi 200 mg) lehet kemoterápiás kezelés mellett fogyasztani?

Figyelt kérdés

2015. okt. 9. 16:10
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
#10 Köszönöm szépen a választ. Én is így olvastam, az antioxidánsok (pl C vitamin) kemo alatt védik és ellenállóvá teszik a kezelésre a rossz sejteket is. Egy ismerősőm fog kapni jövő héttől kezelést, neki próbálok segíteni, mit szedhet s mit nem. Gondolom ami nem antioxidáns, hanem immunerősítő - Béres csepp, gyógygomba kivonatok - mehetnek a kezelés beadása után pár nappal. Még nem kérdezte a kezelőorvosát, de ahogy a neten olvasom, nem túl nyitottak ebben a témában. A gyógygombákról mi a véleményed?
2015. okt. 9. 17:48
 12/23 anonim ***** válasza:
Én szedem a Varga gyógygombát, persze akkor kezdtem el szedni, amikor relapsusba kerültem. De azért jobb későn, mint soha. A kezelés alatt nem mertem semmit, persze durva is volt. Rengeteget hánytam, nagyon sok és erős cuccot kaptam. Hétfőn elkezdődött a kezelés, szerdán napközben már vért hánytam. Az orvossokkal való kommunikációról meg annyit tudok nyilatkozni, "ha nincs kérdés, nincs válasz sem..." Ha nem tud valaki jól kérdezni vagy nem kérdez semmit, akkor az orvos azt gondolja, hogy tud mindent vagy le se szarja a dolgot.
2015. okt. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Ismételten köszönöm a hasznos válaszod! Szerintem a jövő héten elkisérem az ismerősőm a kórházba, és felteszem a kérdéseim a dokinak a kiegészítőkről. Remélem nem hajt el a sunyiba. Én sem merek még gombákat sem javasolni neki a kezelés alatt, mert nem tudom, nem-e gyengíti a kezelés hatását, viszont a mellékhatásokat nagyon szeretnénk elkerülni. Szegény, nagyon fél a kezeléstől, TAC kemot fog kapni 3 üveg/alkalom, bentfekvéssel.
2015. okt. 9. 18:09
 14/23 anonim ***** válasza:
Szóval mellrákja van? Abból gondolom, hogy ez elég gyakori sajnos. A TAC kezelést mellráknál (is) alkalmazzák adjuváns kezelésként. A dokit meg ne eröltesd, ha nem válaszol vagy tereli a szót a kiegészítőkről, nagy szerencse kell, hogy olyan legyen aki egyetért a táplálékkiegészítőkkel (pontosabban: egyetért és ki is mondja a betegnek). A kezelőorvoson sok múlik, ne haragítsátok magatokra, ha lehet. :) El kell engedni a fületek mellett, ha ingerülten válaszol vagy hasonló történik, mert elég terheltek és sokszor nem veszik jó néven az állandó kérdésözönt.
2015. okt. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Igen, ezért nem akartam zaklatni az orvost, pont az első alkalommal a kérdéseimmel a kiegészítőkről. Viszont teljesen tehetetlen vagyok, mivel lehet erősíteni az immunrendszert, ami nem gátolja a gyógyszerek hatékonyságát. A neten teljesen ellentmondó tanácsok vannak sajnos. Egyébként igen, sajnos melldaganatról van szó, Ő is nagyon kemény kemot fog kapni. Örülök, hogy Te már túl vagy a nehezén, s a gyógyulás útjára léptél.
2015. okt. 9. 18:37
 16/23 anonim ***** válasza:
Kitartást neki, szüksége lesz rá...
2015. okt. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Köszi, minden jót Neked is!
2015. okt. 9. 18:54
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
Írtam privátban és szerintem ez lesz neki a megoldás!! Azt csak most olvastam, hogy melldaganat. Nekünk is van már két melldaganatossal tapasztalatunk, sajnos mindkettőnél májáttét volt... Szóval légyszi mutasd meg az ismerősödnek!!
2015. okt. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Utolsó, vidd a baromságaidat a p...ba!!!!


A kérdésre válaszolj, a gagyi linkedet amit privátban küldözgetsz ide is bemásolhatod, hadd röhögjön rajtad a világ! :)

2015. okt. 9. 21:56
 20/23 A kérdező kommentje:
Utolsó, egyébként a nagynénémet 13 éve műtötték melldaganattal, nyirokáttét is volt sajnos, 15 éve rendben van minden lelete. Szóval a májáttét nem szükségszerű, pedig nem is látták a "gyógyító" linkedet:))
2015. okt. 9. 22:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!