Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A bőrgyógyászaton másfél...

A bőrgyógyászaton másfél hónap a receptre a várakozási idő, mit tudnátok ajánlani alternatívaként?

Figyelt kérdés
Nos megérdeklődtem, de azt a választ kaptam, hogy másfél hónap múlva mehetek íratni receptet. Végre örültem, hogy találtam egy olyan krémet, amely segíti a borotválkozás utáni kipirosodoásom eltüntetni erre tessék már alig van és még másfél hónapot kéne várnom, hogy egyáltalán receptre felírjanak egy újabb adagot. Érdemes szerintetek megpróbálni magánrendelésnél ugyanazt a keveréket felíratni? Milyen összeggel számoljak, hogy egyáltalán csak szóba álljanak velem egy ilyen helyen?

#krém #bőr #recept #ekcéma #bőrgyógyászat #pirosodás #borotválkozás utáni pirosodás
2015. okt. 12. 14:47
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan mi ez, valamilyen keverék. Szerintem szteroid tartalmú. Remélem nincs igazad, mert minden borotválkozás utáni használatra írták fel, az meg nálam nem kéthetente van, hanem 2-3 naponta.
2015. okt. 16. 19:29
 12/19 A kérdező kommentje:
ez vényre 2ezer forint
2015. okt. 16. 19:30
 13/19 A kérdező kommentje:
Áprilisig tárolható és kizárólag hűtőben.
2015. okt. 16. 19:31
 14/19 TR75 ***** válasza:

Igen, a gyógyszertári kencéket nagyon ajánlott hűtőben tárolni. Az enyém is ilyen. Semmilyen tartósítószer nincs bennük.

Ha eljutsz a dokihoz, kérdezd meg tőle, hogy mi van a kenőcsben. Ha nem nagy dózisú a szteroid (már ha van benne), akkor lehet hosszabb ideig is használni. A direkt szteroidos kenőcsök a problémásak. Ezeknél külön fel is hívják a figyelmet arra, hogy maximum csak pár hétig használhatóak, aztán szünetet kell tartani. Van olyan is, hogy valami alap kenőcsbe kevernek szteroidot, azokban kevesebb a hormon.

De lehet épp cink-oxidos kenőcs is, vagy valami hűsítő krém az irritáció ellen. Szóval sok minden.

Mondjuk 2000 pénz vényre elég húzós ár :S

2015. okt. 17. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Milyen mellékhatásokkal számoljak, ha valóban szteroidos?
2015. okt. 17. 10:31
 16/19 TR75 ***** válasza:

Pl. itt jól leírják:

[link]


Mondom, nem biztos, hogy szteroidos a krém, amit az orvos felírt neked; ha folyamatosan kell használnod, valószínűbb, hogy nem az, de érdemes utánanézni.

Én használtam Elocomot jópár éve, meg olyan gyógyszertári kencét, amiben volt Elocom is, nekem a lelkemre kötötte az orvos, hogy makszimum 2 hétig, pontosan oda kenni, ahol az ekcéma zajlik, aztán mossak kezet, ha a tünetek elmúltával csak sima hidratáló krém vagy testápoló. Az ekcémára nagyon bevált, de persze betartottam az utasítást.

2015. okt. 18. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Na látod, nekem az orvos nem hívta fel a figyelmem ilyesmire, még azt sem mondta, hogy szteroidos kenőcs, egyszerűen csak valami keveréket mondott. Mivel nekem minden borotválkozás utáni használatra kell még annyit sem közölt, hogy ne használjam huzamosabb ideig, mert esetleges mellékhatásokat idézhet elő. Valami dermatitis volt a hipotézis.
2015. okt. 18. 09:08
 18/19 TR75 ***** válasza:

Azt azért még egyszer leírom:


Nem biztos, hogy szteroidos a kenőcs. Látatlanban ezt ugye nem dönthetem el (senki sem). Ezért mondtam, hogy kérdezd meg majd tőle. HA szteroidos, nyugodtan megkérdezheted tőle azt is, hogy nem lesz-e probléma abból, ha huzamosabb ideig használod (netalán állandóan). A keverék nem kell feltétlenül azt jelentse, hogy szteroid van benne. Szteroid helyett pl. kalcineurin-gátló is lehet a krémben/kenőcsben, ami nem szteroid. Itt írnak róla:

[link]


(Nem tudom, hogy atópiás dermatitiszed van-e, de a kezelés hasonló lehet.)

Szóval nem kell begyulladni, kérdezd az orvost :-)

2015. okt. 19. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Én sokáig használtam Elocomot, de mivel szteroidos, muszáj volt abbahagynom, azóta figyelek az étkezésemre + halolaj kapszula + Alliderm fokhagyma gél.

Egy kismama ajánlotta anno a gélt, mert neki a babája volt nagyon ekcémás, és tényleg használt nálam is!

2016. jún. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!