Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Brintellix gyógyszerrel...

YaTen kérdése:

Brintellix gyógyszerrel kapcsolatban valakinek van már tapasztalata? Érezte hogy használ? Esetleg volt mellékhatása?

Figyelt kérdés

2015. okt. 16. 16:30
1 2 3
 21/25 Zedo Aragaya1 válasza:
Sziasztok! Én péntek óta szedem, de egyelőre nem érzek semmi pozitívumot, mellékhatása viszont szerencsére nincs. Az SSRI-októl olyan hányingerem volt, hogy ihaj, ettől viszont semmi, pedig reggel éhgyomorra veszem be. Azt mondják, hogy ehhez is kell 2 hét mire kialakul a hatása, mert akkor éri el az egyenletes vérszintet.
2017. ápr. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:
Én már egyszer szedtem 10 mg kb 2 hónapig . Ugy vettem eszre hogy a szorongasomat nem oldja . Viszont igaz, hogy utana fel évig nem volt semmi bajom . Mivel ujra gyomorideggel vagyok egész nap , ujrakezdem .
2018. febr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Nekem ma írta fel a pszichiater. 33/f

Yarocent kb két hétig, elõtte Rexetint szedtem. A rexetin a szó szoros értelmében tönkretett. A pszichiatet azt mondta ma hogy nem a rexetin miatt van.. persze. Mar harmadik napon nem akartam bevenni, csak hittem egy pszichiater, egy haziorvos, egy neurológus es egy nõvér véleményének, akik egybehabgzóan dícsérték.. mar a 4 napon nem tudtam letenni, mint dgy drogfûggõ.. olyan félelmet hozott belém a hiánya mellékhatásként.. a többirõl nem is beszélve.. mint akinek elevenen felszabdalták az elméjét, és megôrûlni készûl.. öngyilkos gondolatok, haluzások, nyugtalanság, panikrohamot is kaptam egyszer amikor nem akartam bevenni, hogy lejöjjek róla, fokozatos csökkebtés után, és alig negyed szemet vettem be a 20mg os tablettából.. nyolcadolva tettem le, akkor is nehéz volt.. ennél még nélküle is jobb volt.. ja, arról nem is beszélve, hogy olyan félelmet hozott belém, úgy leépítette a bátorságomat, hogy a házból, konkrétan a szobámból nem tudtam kimenni, és mindig kellett hogy legywn valaki a közelemben mert úgy éreztem bekattanok.. önként adtam oda a frontinos üveget, mert olyan gondolat is jött hogy vegyem be az egészet.. ezen kívül teljesen odaveszett a képességem az örõm bármilyen formájára, a libido eltünt, az összes szexuális zavar elõjött, fél perc alatt kész voltam ilyen téren, stb.. olyan lettem mint egy gyerek a logikus elemzô gondolkodásom odalett, a város, ahol felnôttem idegen, ismeretlen hely lett. Bànom, hogy bevettem a harmadik szemet. Minden szem után, és itt negyedekre kell gondolni, tehát 5mg, egyre többet rontott. Olyan is volt hogy nem tudtam megszólalni, vagy felállni a székrõl, de olyan is hogy a "térkép" is odalett a fejemben. Nyil egyenesen kellett menni ey utcan a pontból b be, én meg lefagytam. Egyszerûen nem volt meg hogy hogy jutok oda, se a bátorság lefagytam... ennyit a Rexetin + Frontin kombóról..


Aztán máafél, két hét kihagyás után kezdett legalább a bátorságom helyrejönni kicsit, hogy dolgozni el tudtam menni egyedûl, persz egy autista betanult útvonal ismeretéhez hasonlóan. Mert ha valamit út közben akartam volna, az nem nagyon ment. És csak olyan útvonalon, amerre már jártam valakivel elõtte. Semmi más irányba. Mint aki elvesztette a városismeretét.. és megjegyzem, elõtte jöttem haza Shetlandrõl, meg Noreichból angliából, 12 óra komppal, 19 + 3 óra busszal, majd par nap mulva repülõvel EGYEDÛL. Elõtte is repültem egyedül oda-vissza nsm tudom hányszor. Szóval ennyit a rexetinrôl...


Aztán két hét kihagyás, gyógyszer nélkûl, csak frobtinnal, napi 3szor. A bátorságomon kivul semmi nem jott meg vissza..


Aztán 15mg Yarocenre váltottunk. Negyed szemmel kezdtem estére. Alapvetôen rosszul aludtam, ezert kellett. Elõször aludtam egy negyed szemtôl, a rexetinhez hasonló hatások nem voltak, vagyis mivel éjszakára vettem be, nemigen tudom. Valami nem tünt jónak, még du 4kor is kába voltam tõle. Ezért nem szedtem egy hétig kb, de visszajöttek az alvászavarok. Lehet hogy még elvonási tünetek voltak, nem tudom, de egyre kevésbé tudtam aludni.

Amikor már olyan kimerült voltam, hogy azt hittem végem, na akkor délben 1órakor bevettem egy NEGYEDET 15mgos csomagból. Ettõl másnap délelôtt még aludtam. Fokozatosan növeltem, a fél tablettáig jutottam emelésben. Agyilag kipihentebb, testileg, máshogy kimerûltebb lettem. Egyszer emeltem egész szemre , 15mg, amitôl éjjel felébredtem nyugtalanság, izomgörcsõk miatt. Olyan állapot, amikor fel kellene kelned, mert gond van, de erõsen szedál az anyag. Ez rossz volt.


És most itt tartok. Yarocen is kifut, a pszichiáter szerint rögtön lehet váltani Bribtellix 5mgra. Ugyanugy estére.


Ezek után nagyon gondolkodok.

Fôleg, mert a napi 3szem 0.5õs frontint estére duplázni akarja, két szemet vegyek be alváshoz a Brintellix mellé. Olvasva a vegyes tapasztalatokat, és hogy kvázi frontin függõ vagyok, nehéz döntés, hogy fokozatosan lejöjjek e a Yarocenrõl, vagy rögtön vegyem be a Brintellixet.

2019. febr. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Én pont 2 hete szedem, azért kaptam ezt, mert ennek nincsenek szexuális mellékhatásai (orgazmuszavar). Hát de... ennek is vannak. Amióta szedem, minden reggel olyan hányingerem van, hogy ha nem veszek be hányingercsillapítót, akkor hányok is. Emellett székrekedésem is van.

A kedvem jobb tőle, nem sírok, enyhül a szorongás, de ennyi mellékhatás mellett én szeretnék majd tovább próbálkozni... :(

(Hozzáteszem, minden este Helex SR-t is szedek, ami gyakorlatilag 24h hatású nyugtató - lehet, h beleszól a mellékhatásokba... jövő héten beszélek erről a dokimmal)

25/lány

2019. dec. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
Én 4 napja szedem 20mg 1/1 és hát én is elkezdtem vakarózni és Fura érzésem van tőle…. Nehéz leírni, de olyan furcsa érzés mintha ki rázna a hideg vagy nem tudom de ezek csak ilyen pillanatok. Nehéz megfogalmazni….
2022. dec. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!