Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek milyen tapasztalata van...

Kinek milyen tapasztalata van a Frontin gyógyszerrel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
tudom nem kell szedni, de amíg nem jövök ki ebből, addig sajnos muszáj vagyok, mert amit átélek, azt a legnagyobb ellenségemnek sem kívánom.
2015. okt. 11. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
én szedtem régebben, max annyiban segített hogy könnyebben aludtam. A problémáim nem oldódtak meg.
2015. okt. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ugyanaz a hatóanyaga mint a Xanax-nak. Annyi különbség, hogy a Frontin lökés-szerűen hat, de hamarabb múlik a hatás, a X. lassabban hat, és egyenletesebben.

Egyik sem jó hosszútávon, de arra, hogy egy-két hónapos időszakot átvészelj, kis dózisban ( max 2-3 szem 0.25-ös tabletta)célszerű.

Ennél nagyobb adag, hosszabb ideig szedve már komoly veszélyeket hordoz.

2015. okt. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ja, az lemaradt, hogy én is szedem néha, de csak 1-2 0.25-öst, és max egy hétig.

Igazából pánik/ szorongásos rohamokra kitalált "tűzoltó" gyógyszer.

2015. okt. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazándiból az érdekelne, hogy volt-e valaki rosszabbul miután bevette, mert valahol ezt olvastam valakitől?
2015. okt. 11. 21:04
 5/10 anonim ***** válasza:

"Igazándiból az érdekelne, hogy volt-e valaki rosszabbul miután bevette, mert valahol ezt olvastam valakitől?"

Ilyenről én nem tudok.

De ha te még nem vetted be, akkor nem is kell szedned. Ha bevetted, de lettél rosszabbul, akkor értelmetlen a kérdésed.

2015. okt. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem vettem még be, nyilván ezért kérdeztem, és azért nem vettem még be, mert nem mertem emiatt. remélem érthető, amit írtam.
2015. okt. 11. 21:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Szedtem hónapokon át, most raktam le. Rosszabbul nem lettem, igaz jobban se, de legalább aludni tudtam tőle.
2015. okt. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én személy szerint nem szedem, de van egy közeli ismerősöm aki igen, neki még alvászavarra írták fel anno

Arra be is vált amire felírták, egyetlen gond hogy ha egy ideig nem szedi hasonló elvonási tüneteket produkál mint egy alkoholista, nagyon nehéz letenni ha egyszer rákaptál

2015. okt. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Írtak itt sületlenségeket, a Xanax és a Frontin között az égvilágon semmi különbség nincs, a nevüket és a színüket leszámítva.


A Frontin egy nagyon hatékony gyógyszer a szorongás tüneti kezelésében. El fog múlni a szorongásod ha beveszed, tudsz majd rendesen aludni. Gyorsan hat, az első hatásokat már 15 percen belül érezni, a teljes hatás egy óra alatt alakul ki.


Na ez az egyik oldala.

A másik, hogy a tolerancia hamar kialakul, tehát ugyanahhoz a hatáshoz egyre több gyógyszer kell. (Elvileg ugye 2-3 hétnél tovább nem is szabadna szedni). Nem az alkoholhoz, hanem a heroinhoz hasonló erősségű függőséget tud okozni. Beszéltem heroinistákkal akik nehezebb szoktak le a Fronyóról, mint a heroinról. Az elvonási tünetei leírhatatlanul durvák, inszomnia, dührohamok, öngyilkos gondolatok, extrém fejfájás és szorongás, izomgörcsök, és hirtelen abbahagyás esetén GM rohamok. A tünetek akár az abbahagyást követő másfél-két évig fennállhatnak. Volt szerencsém Frontin elvonáshoz, maga a pokol...


Döntsd el, hogy neked megéri-e. Ha tudod tartani az orvosi adagot, és tényleg rövidtávon alkalmazod akkor nem lesz baj. Csak az a probléma, hogy akiket ismerek függőket mind ezt gondolták eleinte.

2015. okt. 20. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Érdekes amiket írsz, és hogy legtöbben ezt írják a Frontinról,illetve több ilyen gyógyszerről. de lehet ez nem mindenkinél egyforma. A másik, hogy ha az alap probléma kezelve van szerintem, vagyis, hogy amitől a szorongás, pánik kialakul, akkor a gyógyszert is el lehet hagyni fokozatosan, úgy gondolom. Bevallom én Seduxent szedek, de amikor csak tudom nem veszem be, húzom, halasztom, vagy csak fél szemet veszek be. Mert rájöttem, hogy lehet ez csak rajtam múlik, ha nem idegeskedem, másképp látok dolgokat, próbálok önmagam lenni, nem rágom magam semmin, stb. van úgy, hogy nem is kell a gyógyszer, és ha ezt betudnám tartani, remélem el is tudnám hagyni teljesen. Szóval dolgozni kell magunkon is, a gyógyszer csak egy kisegítő lehetőség, hogy el tudd viselni, ami gyógyszer nélkül maga a pokol. Nyilván senki sem akar élete végéig gyógyszert szedni. Anyukám altatónak szedi a Frontint, de bármikor abbahagyhatja, semmi tünete nincs. Nyilván, mert egyébként ő a jelenben él, és nem idegeskedik, illetve másképpen, ő nem szorong, nincs pánikja sem. Egy pszichiáter orvos meg azt mondta, hogy a Seduxen nagyobb függőséget okoz, mint a Frontin! Szóval én már nem tudok eligazodni, mindenhol mást lehet olvasni. Nyilván egyik sem jó, de a pánik még rosszabb! Azt azért túlzásnak tartom, hogy olyan, mint a heroin, vagy rosszabb! Ez egy megalapozott tény, vagy csak mindenki hallomás alapján mondja, mert azért az nem mindegy!
2015. okt. 21. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!