Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bordaizom fájdalom mindkét...

Bordaizom fájdalom mindkét oldalon?

Figyelt kérdés

2 hete érzek kellemetlen érzést mind a két bordám körül. Nem egyszerre, hol jobb, hol baloldalon, és nem is mindig egy pontban, "vándorló jelleggel". Nem egész nap, folyamatosan, csak olyankor olykor belenyilal, hol itt, hol ott. Mára már a derekam is és a lapockakörnyéke is érzékenyebb.

A történethez hozzátartozik, hogy nyáron átestem egy komoly kivizsgáláson (vérvétel, hasultrahang, nőgyógyászati ultrahang, nyaki és derékröntgen), mire kiderült, hogy kezdődő lágyéksérvem van, ami folyamatos hasi panaszokat okozott. A felsorolt vizsgálatok mind jók lettek. Nagyjából ezzel egy időben éreztem ezt a borda kellemetlenséget is, ám egy hónapra teljesen elmúlt, most 2 hete érzem megint.

A háziorvosom szerint reumatológiára lenne érdemes mennem, ha nem javul, de én félek, hogy nem-e valami komolyabb betegség sugárzik ki valahova. Mi lehet ez, és merre lenne érdemes mennem?


2015. nov. 2. 07:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a gerinceddel van probléma, kérj beutalót reumatológiára, ahogya háziorvosod mondja.
2015. nov. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az embernek azért kettőnél jóval több bordája van. Így a látatlanban diagnosztizálás esete forog fenn, de én valamilyen vírus okozta idegfájdalomra tippelek. Ilyen őszi időben bármiféle vírus legyengíti annyira az immunrendszert, hogy az idegek velős hüvelyében addig nyugalomban levő herpeszvírusok szaporodni kezdenek és ideggyulladásos és hasonló tüneteket okoznak. Aszpirin, kalmopirin és hasonlók szedése ajánlott. Mindig előjön, amikor legyengül az immunrendszer.
2015. nov. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!