Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy valami egy ártatlan pattanás vagy vírusos herpesz?

Figyelt kérdés
Persze amikor még csak kezdődik, mert amikor már leszáradt, kiszáradt, akkor látható, hogy herpesz, de tudtommal vagy lényegi különbség a kettő között, pl. az, h a pattanás elmúlik magától, a herpesz meg vírusos... Ugye?

2015. nov. 12. 07:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A herpesz is elmúlik magától. Akkor is ha nem kened, csak úgy hosszabban gyógyul és kellemetlenebb.


Egyébként ránézésre, plusz érzésre. A herpesz viszket, ég a kezdetektől. A pattanás csak akkor kellemetlen, ha már érett, gennyes.

2015. nov. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egészen más érzés. Helyileg hol van? Esetleg kép?
2015. nov. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A herpesz ég, a pattanás zsíros.
2015. nov. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

helyileg "ott", úgyhogy képet nem küldenék, és milyen érdekes, hogy magyarul is, mint más nyelvekben is az ajakherpesz kétértelmű, hiszen a nőknek nem csak a szájuknál van ugye ajkuk... Ehh-ehh...

Nekem amúgy a számnál sem, meg itt is szokott égni, és a pattanásaim sem mindig zsírosak...

Viszont érintésre (nyomásra) összetéveszthetetlen, mert a herpeszt kinyomva próbálkozni gyilkos érzés (és nem is szabad elvileg-állítólag, de persze pattanásokat sem kéne egyedül otthon nyomkodni, tudom...).

És tényleg már el is múlt kb. magától, csak az is fura, hogy ki sem fakadt, de nyomásra pont olyan érzés, mint a szájnál herpesz... Mindegy, ma megyek dokihoz, ő majd megmondja a tutit, bár mondom: kb. már el is múlt...

2015. nov. 15. 07:44
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, a Bartholin mirigy gyulladt be?
2015. nov. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
ha ott herpeszed lenne, arról tudnál, mert úgy viszketne, égne, fájna, hogy megőrülnél
2015. nov. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hú, erről a Bartholin mirigyről még nem is hallottam, de most meggugliztam, és a kép alapján tuti nem, mert nem ott, hanem elég kívül...

Számomra is fura, mert tényleg nem fájt/viszketett, csak fura érzés volt törléskor, és aztán tükrösen megnézve pici dudor, amit megfogtam, és éreztem kis golyócskát, amit elkezdtem nyomni, és akkor volt teljesen hasonló érzésem, mint szájnál herpesz kinyomásakor.

Amúgy most voltam dokinál, ő is azt mondta, hogy simán múlhat ez magától, ahogy mások is azt mondják, és már tényleg alig látszik, viszont ami fura, hogy állítólag az első nagyon kellemetlen, és akkor ezek szerint ez nem az első, viszont nem emlékszem, hogy lett volna máskor is ilyenem...

Szerintem a megfejtés inkább az, hogy herpesze válogatja... Biztos van kellemetlenebb, viszketősebb, és van kevésbé agresszív... Nekem most szerencsére egy ilyen kis sunnyogós van (volt), bár tényleg fura, hogy akkor korábban hogy nem éreztem (no meg hogy honnan szedtem össze, ha fertőző...).

Na mindegy, lényeg, hogy még a doki szerint sem kell rá feltétlenül krém/gyógyszer, szóval szerencsére már csak alig van...

Köszi a válaszokat

2015. nov. 15. 09:35
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja, és helyileg nagyon kint, egész a külső-felső szélén, de azért mégsem kívülről, csak szóval nem annyira bent (a doki meg bekukkantott, amin meg is lepődtem, hogy mégis minek, és mondta, h hátha bent is van, de szerencsére nem volt...)
2015. nov. 15. 09:37
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha nem elsz szexualis eletet, akkor nem lehet herpesz. Ha elsz, es monogamat, akkor se.
2015. nov. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

kizárt hogy herpeszed lett volna

abban nincsen göb, meg egyébként se lehet kinyomni

2015. nov. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!