Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aki kapott már szívinfarktust...

Aki kapott már szívinfarktust mit érzet közben és utána? Nőknél jelentkező érdekelne.

Figyelt kérdés

2015. nov. 24. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Fáradtságon és levertségen kívül szinte semmi klasszikus tünetet nem éreztem. Miért érdekel?
2015. nov. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Azért érdekel mert lassan 1 hete,hogy nagyon rosszul lettem,mentőt kellet hívni hozzám.Elkezdett nagyon erősen és gyorsan dobogni a szívem,aztán többször megszédültem.Nem múlt el egy fél óra elteltével sem sőt,egyre rosszabb lett.Aztán annyira rosszul voltam,hogy többször ,,elcsuklott,, a fejem(feküdtem).Nem ájultam el,de közel álltam hozzá többször.Annyira fájt ahogyan vert a szívem,néhány másodpercre jobb volt aztán nagyon rossz,húzott össze a fájdalom.fájdalom. Rettegtem közben,azt gondoltam,hogy ezt nem fogom túlélni.Miután a férjem látta,hogy muszáj orvost hívni,hívta is a mentőket.Gyorsan ki is értek.Egyik pillanatban 50et vert a szívem utána 150-et.Bevittek a sürgősségire.Addigra lényegesen jobban voltam.Csináltak EKG-t az jó volt.Vettek 2szer vért.Csináltak még mellkas CT-ét is.Hogy tudóembóliát kizárják.Minden eredmény egész jó lett.Azt mondták feszültség,kimerülés okozta.Ez az 5.nap,hogy ez megtörtént,és még ma is nagyon fáj és nyom a mellkasom.Az eset után 2 napik kimondottan a szívemnél fájt.Azt mondák normális,a szív izom nagyon dolgozott és ezért van.Az elmúlt és azóta van ez a nyomás a mellkasomon.Sokszor elzsibbad a bal kezemen 3 ujjam,de csak az ujjbegyek.És ezen a kezemen a könyököm körül.Ma voltam háziorvosnál kontrollon(a kórházba nem fogtak bent.haza engedtek)azt mondta,hogy menjek el kardiológiai kivizsgálásra.De szerinte ez pánik roham,és még előfog fordulni.De én nem pánikoltam,csak mikor már annyira rosszul voltam.És motoszkál bennem ez az infarktus dolog.Ma olvastam erről,szinte minden egyezik az én tüneteimmel,sőt a rosszul lét előtti nap nagyon fáradt voltam és iszonyú hányingerem volt.Nem is értettem.De gondolom én az orvosok csak tudták volna ha az van????Fiatal vagyok még 27 leszek.Sok stressz ért az elmúlt pár hónapban,nagyon sokat vagyok talpon és néha megiszom egy energiaitalt is.
2015. nov. 24. 18:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Nőknél gyakran más tünetekkel jár az infarktus mint férfiaknál, így volt ez az én esetmben is, nem volt mellkasi szorítás, semmi más, csak hideg verejték és fáradtság. Én viszonylag fiatal voltam, de nem olyan fiatal mint Te. Ettől persze még lehet baj, az ember lányának a szíve fiatalon is kikészülhet. De úgy tudom, az EKG egyértelműen kimutatja az infarktust, úgyhogy szerintem neked inkább lelki, idegi, kimerültségi eredetű lehet a szívpanaszod. De menj el mindenképpen kardiológiára, saját megnyugtatásod kedvéért. Nekem azóta negyedévente EKG, terheléses EKG, szívultrahang, na meg a fonendoszkóp…..A szívem lett a főszereplő!
2015. nov. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!