Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek bal kamrai hipertr...

Szerintetek bal kamrai hipertrófia miatt kellene aggódnom?

Figyelt kérdés

Az orvosok meg sem mondták, csak annyit mondtak, hogy az EKG-m normális. Egyedül a tachycardiát említették (105-öt vert a szívem), de nagyon ideges voltam, ugyanis rendelőkbe, kivizsgálások alatt mindig ilyen vagyok, nem tudom lenyugtatni magam.


Most elkértem az eredményeket papíron és látom, hogy rá volt írva, hogy valaminek az értéke megfelel a bal kamrai hipertrófiának, azzal a magyarázattal, hogy ez normális is lehet fiatal, súlyfelesleg nélküli férfiaknál. 27 éves vagyok. 186 cm 85 kg.


Most komolyan kellene vennem ezt? Nem küldtek semmilyen további kivizsgálásra, béta-blokkolót írtak fel csupán a gyors szívverésre.


Rákérdeztem, hogy sportolhatok, végezhetek nehéz fizikai munkát és azt mondták igen.


Ez konkrétan azt jelentené, hogy a szívem meg van nagyobbodva.


Kicsit felkavart, hogy elolvastam amit ott írt. Idegeskedős típus vagyok és attól tartok, hogy amiatt lett, mert gyakran mértek 140/80 vagy 140/90 vérnyomást.


Azon kívül pedig mindig sportoltam valamit. Elég gyakran jártam konditerembe, szedtem is táplálékkiegészítőket. Viszont oda figyeltem arra is, hogy kardiót is csináljak. Bringáztam, korcsolyáztam.


Én azt hittem, hogy pánikbeteg lettem, de a tüneteimet ez is okozhatta.


Kellene aggódnom?


2015. nov. 27. 23:38
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!