Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Naponta hány gramm fruktózt...

Naponta hány gramm fruktózt ehet meg egy cukorbeteg?

Figyelt kérdés

Továbbá érdekelne még az is, hogy honnan tudom, hogy melyik gyümölcsnek milyen mennyiségű fruktóztartalma van?

Ill. a különböző édesítőszeres nassolnivalók közül a fruktózoson kívül melyiket ehetik a cukorbetegek nyugodt szívvel? (Mert hallottam, hogy egyes édesítőszerek még inkább megemelik a vércukorszintet). Köszönöm a válaszokat!



2015. dec. 7. 18:08
 1/1 anonim ***** válasza:

A mesterséges édesítő szerek közül a nyírfacukor felviszi a cukrot, de lassabb a felszívódása mint a hagyományos cukornak, ezért óvatosan de az használható.


Az eritritol nem hajt meg, nem is emeli a vércukrot, mint a nyírfacukor vagy a fruktóz, viszont az olyan túl émelygős ízű.


Vannak a mesterséges édesítő szerek tabletták és cseppek. Azok édesek és nem hajtanak általában meg, viszont vegyi anyagok és van aki nem szereti őket ezért. Mindenesetre én azt használom (cseppeket) legszívesebben.


-


Azt, hogy melyik gyümölcsben mennyi cukor van és mennyit ehetek belőle egyszerre, én mindig próbával szoktam megállapítani. Pl amivel kapcsolatban nagyon meglepődtem, egy alma nagyon felviszi a cukrom, abból egyszerre csak felet ehetek és semmi más szénhidrát tartalmút nem másfél órán belül. Fehérje féléket azért ehetek akkor is. A következő másfél-kettő órában ehetek diabetikus fruktózos nápolyiból néhány darabot is egyszerre, azután másfél-kettő órával már be áll megint a cukor szintem. közben ha éhes vagyok akkor húsféléket sajtot gombát, fehérjéket ehetek a korlátozzott szénhidrát tartalmú étel mellé.

Csak a szénhidráttal kell vigyázni, hogy egyszerre csak annyit vigyünk be, ami le tud bomlani a következő másfél-kettő órában. Utána megint ehetünk.


A napi össz kalória bevitelre is érdemes vigyázni, különben elszaladhat a testsúly, ha nem mozogjuk le utána. Az elzsírosodott test nehezebben veszi fel a vérben lévő cukrot és ezzel is növeli a cukorbetegség kockázatát. A sport, az intenzívebb mozgás, ki hogy bírja, az nagyon fontos.


-


Egyébként egy nagyon jó módszer ezt mérni és tanulgatni, hogy miből mennyit ehetünk. Aztán nem kell mindig méregetni ha már ismerjük a szervezetünk működését és cukor lebontását egyes élelmiszerek függvényében. Azután már elég ritkábban is időnként kontroll mérést végezni.


Hol is kezdjem.

Az előző étkezés után mindenféleképpen kell várni legkevesebb másfél órát, ami után megint enni kezdünk.

Ez alatt lecsökken a vércukor jobb esetben normál értékre, ami nálam 6.5 környékén van, de inkább úgy mondom, hogy 7 alatt legyen. Hivatalosan ennél magasabbat is megenged a "cukornormalerték.hu" szerint az adatlap.

Aszerint 7.8 alatt kell lenni a vércukor szintek, hogy ne legyen komolyabb kockázata. mielőtt megint ehetünk. Magam részéről inkább kicsit kivárok, de nem szoktam magasan tartani a vércukor szintemet, inkább várok a következő evéssel mert a magas koleszterin hordozza magával a kockázatokat, az ér rendszer koleszterin által történő szűkületét. Végül is ez a cukor rombolásának a lényege.

2015. dec. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!