Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 15 éves fiam nem akar bevenni...

15 éves fiam nem akar bevenni semmilyen gyógyszert, mert azt mondja, hogy mi meg akarjuk mérgezni vele. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
3-szor vittem 5 nap alatt orvoshoz, kiváltottam mindig a gyógyszereket, de a fiam nem hajlandó bevenni. Azt mondja, hogy mi csak tömjük belé a sok gyógyszert, hogy mérgezzük meg öt és haljon meg. Az egész család (férjem, másik fiam, nagyszülök) 5 napja mondjuk neki, de nem veszi be a gyógyszereket. 39 fokos láza volt este, de nem hiszi el, hogy jót akarunk. Esélytelen, hogy beletegyem ennivalóba, tegnap egész nap egy fél banánt evett, meg max egy pohár gyümölcslevet. Mikor a másik fiam kínálta sült teával, azt mondta, hogy tudom, hogy mérget kevertetek bele és nem itta meg. A banánt is ő bontotta ki a héjából és a gyümölcslé is bontatlan volt. Csak úgy itta meg, ha ő bontotta föl és ő öntotte ki magának. Szörnyű. Mit kellene csinálnom?
2015. dec. 16. 09:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

fura tévképzetei vannak. talán ki fogja nőni. 39 fokos láznál már azért kell a gyógyszeres kezelés. a szigor mennyire válik be nála? pl azt mondani neki, hogy ha magától nem veszi be, akkor az orvos beadja és az nem lesz kellemes? ez tényleg csak példa, nincs gyerekem meg én se voltam ilyen makacs.


esetleg történt valami, ami miatt ezt mondja? 15 évesen már elég nagy ahhoz, hogy magától csak úgy kitaláljon ilyeneket.

2015. dec. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
Vannak olyan gyógyszerek, amelyek "természetesek" abban az értelemben, hogy növényi, állati vagy mikrobiológiai eredetűek és a természetben is előfordulnak, legfeljebb nem olyan koncentrációban, ahogyan azt a gyógyszergyárak előállítják. Meg kell keresni a természetes forrásokat és a gyereknek meg kell mutatni, hogy ezek nem az ember által kitalált szintetikus mérgek és akkor talán hajlandó bevenni.
2015. dec. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mi az a "sült tea"?
2015. dec. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
pszichologus...
2015. dec. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

39 fokos lázzal nem veszi be: kihívnám az orvost, vagy ügyeletet, hogy adjanak egy injekciót. Nem lehet ilyennel játszani, ha felmegy 40 fölé, bele is halhat.

Ha ez nem csak most fordul elő, gyakran vannak ilyen téveszméi, hogy meg akarjátok őt mérgezni, akkor vigyétek el egy pszichiáterhez, hogy kezelje!

2015. dec. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Bevittem ügyeletre, mert hányt is. Azt mondták ki van száradva, írtak neki gyógyszert, kiváltottam. És ugyanott vagyunk, neki nem kell gyógyszer, inkább megfürdik. Már a testvére kiabál rá, hogy ha nem veszi be, akkor csak hányjon, meg köhögjön. Anyám meg engem okol, hogy hogy lehetek ilyen anya, hogy nem törödöm a gyermekemmel.

De egyszerüen ha a fejemre állok, akkor sem venne be egy tablettát sem. Kérdeztem, hogy miért, azt mondta, hogy a gyógyszer miatt hányt és amiatt dagadt a szája.De ez nem igaz, csak képzeli. Mondtam neki, hogy jobb volna ha kórházba kerülnél és injekciót adnának? Mire ö -jobb.

2015. dec. 16. 12:23
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

A fiadnak több esze van, mint az egész pereputtyodnak együtt!

Feltételezem, neki is van egy nyelőcső tasakja, ebből kifolyólag ágál a gyógyszerek ellen!

Kicsit jobban oda kéne figyelned a gyermeked szokásaira, cselekedeteire. Mert bizony vannak jelek, amiből megállapítható ha nyelési gondjai vannak!

2015. dec. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tessék, erre mentünk a nem evéssel nem ivással. Infúzión van, este bent kell maradnia a kórházban.
2015. dec. 16. 17:28
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! A kiszáradást csak infúzióval lehet visszafordítani. A fiad egészségesebb lesz mint előtte!
2015. dec. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget és a biztatást!
2015. dec. 16. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!