Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha elmegyek a helyileg illeték...

Ha elmegyek a helyileg illetékes pszichiátriai gondozóba, és gyógyszert akar felírni nekem az orvos, de én nem szeretném szedni, akkor megtagadhatom, ugye?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy ez így hülyén hangzik,hiszen azért megyek oda,hogy meggyógyuljak,és az orvos dönti el,hogy ez hogyan érhető el,de nem szeretnék gyógyszereken élni... :/ Bármi mást,csak azt nem.

Előre is köszönöm,ha valaki ír!


2015. szept. 4. 14:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem kötelező szedned,persze.Javasolt valami mást,pszichoterápiát pl.?
2015. szept. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia,köszönöm,hogy írtál.

Az az igazság,hogy nem voltam még... Nehezen szánom rá magamat,de valószínűleg,muszáj lesz elmennem.

Reménykedem én is pszichoterápiában,vagy valami hasonlóban.

Azért félek,hogy esetleg a gyógyszer szükséges lesz,mert mostanában,kezdem magamat néha furcsán érezni.Nem arról van szó,hogy megőrültem,vagy ilyesmi,csak már 2x is előfordult az utóbbi egy hétben,hogy nem tudtam álomba merülni,illetve ,még mielőtt ez megtörténhetett volna,mintha furcsa dolgokról hallucinálnék,... de nem tudom pontosan elmagyarázni,hogy mi is ez,mert lehet,hogy ez normális elalvás előtt,mint amikor valaki,mielőtt elalszik,és hülyeségeket motyog össze-vissza,mert már az álomban van.Csak mivel,több éve vagyok depressziós,és szorongani is elkezdtem,félek,hogy ez nem azért van-e,meg a sok stressz miatt.És ilyenkor,ezért félek is elaludni. :/

Már arra is gondoltam,hogy esetleg,antibiotikum hatása,amit szedtem,mert az egyik mellékhatás a zavartság,de ki tudja.

2015. szept. 4. 14:33
 3/11 anonim ***** válasza:
Inszomniás vagy.
2015. szept. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el.Első válaszoló vagyok.Nem biztos,hogy egyből gyógyszert javasol.Én is gyógyszerellenes voltam,de én már örülnék,ha valami viszonylag gyorsan segítene rajtam.
2015. szept. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Okés,köszi,elfogok menni.

Megkérdezhetem,hogy téged milyen problémával kezelnek?


2. válaszoló: Igen,lehet,hogy az vagyok,de akkor az nem furcsa,hogy egyébként meg,általában 10-12 órákat alszom,és sokszor még akkor is nehezemre esik felkelni?Ja,és egy jó pár óráig,az ébredés után, iszonyat fáradt vagyok.

2015. szept. 4. 17:25
 6/11 anonim ***** válasza:

Az antibiotikumnak lehet ilyen mellékhatása.


Viszont nem, nem kötelező a gyógyszert szedni, még kiváltani sem muszáj... viszont SZTK alapon pszichiátriai gondozóban nagyon mást nem tudnak csinálni. Felír valamilyen gyógyszert (attól a gyártól aki éppen pénzeli) és ennyi. Pszichoterápiára nem igazán van lehetőség.

2015. szept. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Aham,ezt jó tudni... :/ Köszi,hogy írtál!

Igen,pont erre lettem volna kíváncsi,hogy ott hogy zajlik egy vizsgálat.Meg gondolom,ez azért is van,mert nem sok idő jut egy betegre.

2015. szept. 5. 13:46
 8/11 anonim ***** válasza:
7: Jól gondolod. Új betegnél én úgy tapasztaltam, hogy olyan 15-20 perc. De komolytalan az egész.
2015. szept. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ó,ezt sajnálattal hallom...:(
2015. szept. 5. 16:00
 10/11 anonim ***** válasza:
Gyógyszert fognak adni. És mielőtt kozolned egy pszichiaterrel, hogy te hallucinalsz, inkább próbálj nyugodt körülményeket teremteni, kialudni magad, es ne figyeld magad. Foglald el magad, faradj el napkozben. Mondjuk 1-2 hétig várjál. Ugyanis ő szó szerint fogja érteni, hogy te hallucinalsz.
2015. szept. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!