Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet ez valamilyen rák vagy...

Lehet ez valamilyen rák vagy daganat?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hónapja kiflit reggeliztem és ahogy az első falatot lenyeltem, mintha belülről tűt szúrtak volna a nyakamba, az ádámcsutkámtól jobbra egy kicsit. Ez végig megvolt utána is míg ettem és ittam.

Azóta olyanra változott hogy sima nyelés után 2-3 másodperces késéssel volt egy nyilallás (már nem tűszúrás) ugyanott. Pár napra rá pedig beállt olyanra hogy csak néha gondol egyet és benyilall..

Váladékot is érzek a torkomban, főleg reggelre. És az utóbbi pár napban kicsit nyilall is a jobb fülem de nem konkrétan a nyelésnél. Estére néha berekedek.

Amúgy 29 éves nő vagyok soha nem cigiztem és alkoholt sem fogyasztok. Előre is köszi ha valaki tud valamilyen tanácsot adni mert parázok hogy valami daganat vagy rák. Orvos be van tervezve csak most pont az ünnepek vannak. Meg nem olyan elviselhetetlen fájdalom ez de azért csak érzem és zavar.. :(



2015. dec. 26. 21:04
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
Nekem már sokszor csinálták,most nem vagyok gépközelbe de szombaton leírom részletesen,ha addig ráér.Kibírható,de nem kellemes!Én is mindig ôklendezek a gégetükörtôl!Szombaton írok neked!
2015. dec. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
Holnap megyek reggel.. alig várom.. remélem adnak rá olyan sprayt. Félek összeharapom a tükrét a nagy öklendezésbe...
2015. dec. 30. 17:37
 23/38 anonim ***** válasza:
Spray nélkül fogják csinálni!Én 1x kierőszakoltam a spray-t,utána órákig rossz volt és mégis öklendeztem.Nem harapod össze a tükröt,mert a torkodig ledugják.Táts ki nagyra a szád,jól nyújtsd ki a nyelved,lélegezz egyenletesen szájon át,a torkod nyitva mint mikor ásítassz!Lehet többször le fogják dugni a tükröt ha nagyon öklendezel.10-20 mp a vizsgálat,ha simán megy de nálam volt sokkal több is!Én a spatulátol is öklendezni szoktam,mégis túléltem!De kellemetlen,az biztos!Próbáld kibírni!
2015. dec. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
Majd Írj mit mondott a doki,hogy bírtad a vizsgálatot.Megpróbálok tel-ról válaszolni.
2015. dec. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki! Jelentem reggel úgy mentem hogy az idegtől már hányingerem volt.. ahhoz képest annyi volt hogy 2 oldalt összenyomta a torkom kézzel, tapizta, utána belenézett valami tölcsérrel orromba-fülembe, a torkomat megnézte valami spatula félével csak fémből, a végén pedig megfogta gézzel a nyelvem és olyannal nézett bele mint a fogorvosoknak az a kis tükrös izé, kb. 5 mp után jött az első öklendezés de egyből utána ki is vette a tükröt hogy kész.. hát remélem azért rendesen megnézte.

És a diagnózis olyasmi hogy valószínű nem rágtam meg rendesen az ételt, gyorsan nyeltem és "kificamodott" (ez nagyon vicces de ezt a szót használta) ott valami a gégénél vagy a nyelő akárminél igazából nem tudom mert a papírra végül tök más van ráírva, heveny orr-garatgyulladás (meghűlés).

Még annyit írt amiből nem sokat értek de:

St.: ép dh.

Duzzadt, livid orr.

kp.vérbő garat. st. post tons.

Sinusok felett nem érz. OMÜ UH: légtartó üregek.

nyakon kóros nem tap.

Jobb oldalon pajzsporc kisszarva felett nyom. érz.


Annyit mondott hogy próbáljak kis falatok enni, kis kortyokat inni, óvatosan és előre hajtott fejjel nyeljek, kenjem a nyakam Fastum vagy hasonló kenőccsel, 3 hét múlva ha nem múlt el menjek vissza.

És hogy ne erőltessem, ne kiabáljak, énekeljek stb. (nehéz lesz mert hétfőn kezdődik az ovi)

Ja és a biztonság kedvéért a végén rákérdeztem hogy akkor biztos nincs semmi baj, azt mondta nincs.


Köszönöm a választ mindenkinek és kívánok nagyon boldog, egészségben gazdag új évet! :)

2015. dec. 31. 14:15
 26/38 anonim ***** válasza:

Hát kb ezt szokták csinálni,bár a gégetükrözét elnagyolta,gondolom mert öklendeztél.De nyugodj meg,biztos nincs semmi komoly!

Üdvözöllek és Buék!

2015. dec. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

Elolvastam amit leírtál a gégészeti vizsgálatról.A leleten nekem is hasonló dolgokat írtak,van amit nem is értek.Az enyémen ez van:ép hallójáratok,duzzadt orrnyálkahártya,aszimmetrikus tons. jobb old.nagyobb.,kissé duzzadt nyelgyök,normal uvula,ép gégeviszonyok,jól mozgó gége,hangrés kellően tág szimmetrikus,erős garatreflex,nyakon kóros nem tapintható.

Hát nem tudom 5 mp alatt hogy nézte meg a gégédet,nekem többször is le szokták dugni a tükröt,nálam percekig szokott tartani a gégetükrözés.Én is nagyon öklendezős vagyok.Váladékvizsgálatot csináltak neked?Azért öblögesd a torkod langyos sós vízzel.Néztem a képeidet,be van gyulladva a garatod.Most hogy vagy,mit érzel a torkodban?

2016. jan. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
27-es nem vagy te képzelt beteg? Ne riogasd már a kérdezőt!
2016. jan. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

Nagyjából változatlan, be-benyilall ha gondol egyet..

Tervezem hogy ha nagyon nem akar javulni majd elmegyek egy maszekhoz is, ott bővebben ki tudom fejteni a bajomat meg megmondani hogy nézzék meg alaposan.

Holnap sajnos kezdődik az ovi, kímélni tuti nem fogom tudni de hát ez van.

2016. jan. 3. 18:28
 30/38 anonim ***** válasza:

Megint megnéztem a képeidet,egy jókora torokgyulladásod is van,nagyon piros a torkod!Arra mit mondott a doki,legalább írt fel gyógyszert?Az 5 mp-es gégetükrözésen semmit sem láthatott!Én is öklendezek mikor ledugják a tükröt,de nekem addig próbálkoznak amíg nem sikerül a gégémbe nézni.A magánrendelés jó ötlet,én voltam egyszer,nagyon alaposan megvizsgált és alig öklendeztem közben.A vizsgálat 9-10 ezer ft körül van.Ha budapesti vagy,találsz több orvost is a neten.Nézd meg ezt a videót.Azt hiszem a lány jobban bírja mint mi a gégetükrözést!

https://www.youtube.com/watch?v=YhK6-Ld5M4g

2016. jan. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!