Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 19 éves lány létemre kopaszodo...

19 éves lány létemre kopaszodom? Tudtok ajánlani valamit ellene?

Figyelt kérdés

Feltűnően hullik a hajam, az egy évvel ezelőtti mennyiségének jóval a fele alá estem, és nem tudom, miért.

Arra már rájöttem, hogy a cocamidopropyl beaine nevű samponösszetevő azonnal hullajtani kezdi, szóval azt kerülöm, de így se rózsás a helyzet.

Korpásodik és 2-3 nappal mosás után már viszket is. Voltam bőrgyógyásznál és felírt valamit, amiben volt ilyen cocamid., csak rosszabb lett tőle. Alpecin sampont és hajszeszt próbáltam, az ártani legalább nem árt, de nem sokat segít.

Légyszi segítsetek, kétségbe estem! :(



2016. jan. 4. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy vérvétel nem ártana, hátha vashiány ( nekem az volt ). Korpás hajra patikában vettem vmit, a nevét nem tudom, de elmondtam a problémát és ajánlottak egy szert, ami nagyon jó volt.
2016. jan. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fogaid rendben vannak? Ha van gyulladt fogd, vagy valamilyen más gyulladás a szervezetedben, akkor attól is lehet hajhullás, nem ártana egy alapos kivizsgálás, fogászat, vérvétel.
2016. jan. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Irány a doki!
2016. jan. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy VOLTAM bőrgyógyásznál, ő természetesen elküldött vérvételre és az alapján próbált diagnosztizálni, de semmit nem tudott, mert minden rendben volt.

Elküldött endokrinológushoz, hátha ott valami hormonális dolgot találnak, de nem mentem el, szóval az még lehet a gond... De anyám szerint ha elmennék, annyit mondanának, hogy szedjek fogamzásgátlót és minden jó lesz, anyám pedig nagyon fogigátló-ellenes, szóval ennyit erről.

Lyukas fogam van, lehet, hogy gyulladás is van arrafele. Akkor ha elmegyek fogdokihoz, megjavul a hajam? :D Furán hangzik...

2016. jan. 6. 09:51
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, nekem volt egy gócos, gyökérkezelt fogam, azt mondta a fogorvos, hogy addig nincs baj, míg nem kezd el hullandi a hajam, végül kihuzattam, egy nagy gennyzacskó lógott a fog gyökerén.
2016. jan. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A fogas dolog tényleg igaz, többektől is hallottam, h lyukas fog miatt foltokban kezdett el hullani a haja és ahol kihullott, ott már csak őszen nőtt vissza a fog kezelése után is, ugyh a fogdokit mindenképp ajánlom.

Hangulatod, közérzeted milyen úgy általában? csak mert én is épp ebben a helyzetben voltam, rohamosan hullott kifele a hajam, bár dokihoz én nem mentem el vele. szerintem nekem főleg depresszió okozta, ami mostanra elmúlt és a hajhullás is. Az utóbbi egy évben amit egyébként próbáltam tenni a hullás ellen: rövidre vágattam, elvileg az erősíti, nem szárítottam, nem is nagyon fésültem(és még mielőtt elborzadnátok, természetes állapotban gyűrűgöndör hajam van, ami pont akkor néz ki szénaboglyának, mikor kifésülöm, ugyh van, h napokig nem is fésülöm meg) sampont egyébként AVON-ost használtam az Advance Technicnek a korpásodás elleni változatát, balzsamnak meg a hajerősítősét. jaj egyébként az enyém is erősen korpásodik de ettől a sampontól nem. bár érdekes, h pár hete áttértem ugyanannak a márkának a színvédő fajtájára és pont most kezdem el észrevenni, h nem hullik. nem mondom, h van összefüggés mert fogalmam sincs, mindenesetre én ezt tapasztaltam. Azt mondjuk nem tudom, van-e bennük az a hatóanyag, amit mondtál...

2016. jan. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6os vagyok, megnéztem,a korpásodás elleniben van az a cocamid, a színvédőben viszont nincs. az erősítőset azt nem tudom, mert azt már kidobtam (kifogyott :)
2016. jan. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Koszi, hogy utananeztel! Hat nekem mindenkeppen valami olyan kene, amiben ez nincs. Az Alverde samponok meg ez az Alpecin jok es ennyi. :/

En nagyon boldog vagyok, most vagyok elsoeves egyetemen, van egy kis stressz, de depresszio nincs, szoval max a tanulas meg erettsegi miatti stressz lehetett gond.

Vagy tenyleg a fogam. :D Elmegyek fogdokihoz lassan...

2016. jan. 9. 14:44
 9/9 anonim ***** válasza:
bár remélem, azóta rendeződni látszik a problémád, hozzászólnék én is :) a mandulám miatt hullott ki a hajam elég nagy része, a vérképem semmit sem mutatott (kivéve egy minimális eltérést az egyik fehérvérsejt szintjében, de ez tényleg elhanyagolható volt). Az orvosok sorra keserítettek el, hogy a góc miatt foltosan hullana, meg biztos hormonzavar miatt van és sosem fog megállni (van egy genetikai eredetű hormonbetegségem). Na kivették a mandulámat (borzasztó állapotban volt, gennyes, heges stb), rá 3 héttel csökkenni kezdett a kihullott hajak száma, most 3 hónap után már csak a természetes mennyiség hullik. Szóval szerintem egy fog miatt is simán lehet.
2016. márc. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!