Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kisebbségi komplexusban...

Kisebbségi komplexusban szenvedek, gyógyulni akarok?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok.Lassan több mint 3 éve szenvedek ebben komolyabban. Sok mindenben megnehezíti a helyzetemet. Félek az emberektől, a feladatoktól és néha önmagamtól is. Többszörös rejtőzködési mániám van mindenki elől.könnyű engem összekavarni…igen ilyen könnyű, régebben nem volt ennyire könnyű. Van egy kiépített komfortzónám.ha lehet az embereket néha elkerülöm ha tudom. (bár a suliban egyszerűen muszáj szembenéznem velük), félek a kudarctól , a feladatoktól,csalódástól, félek az új dolgoktól, leértékelem magam.sokszor zavarban vagyok, van hogy nem tudok beszélgetés közben más szemébe nézni vagy zavart helyzetemben össze vissza beszélek, elvörösödök és kínomban nevetek. Vannak jobb és rosszabb napjaim is. Van amikor nem jelentkezik. De rosszabb napokon megkeseríti az életem. De nehéz elmagyaráznom, hogy mit is érzek , de nagyon kitud készíteni.

2016. jan. 18. 19:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi a kérdés:)

Szerintem ezzel kapcsolatban csak annyi az egész, hogy csak úgy a semmiből nem fogsz megváltozni (pedig változni lehet, ha az ember akarja), és itt a változás nem arról szól, hogy a belső érzéseidnek kell változnia, egyszerűen inkább neked jellemben-viselkedésben. Ha tudsz, nézz szembe a dolgokkal, úgy, hogy közben tudatosítod magadban, az érzéseiddel ellentétben, hogy "Ez nem nagy ügy!"

Szerintem a kisebbségi komplexus más mint az az állapot, hogy egy ember "kicsi/jelentéktelen". Mert talán az abszolút jelentéktelen embereket nem érdekli annyira, hogy milyenek, viszont téged igen.

Az ilyenben szenvedőknek lehet olyan paradoxon életérzésük, hogy egyszerre elvárják maguktól, hogy tökéletesek legyenek, ami ha nem történhet meg, akkor mélységesen szégyenlik magukat.

Próbáld meg tudatosítani magadban azt, hogy mit akarsz? Velem is volt már úgy, hogy be kellett látnom magam előtt, hogy én olyan akarok lenni, amilyen, és azért viselkedek úgy ahogy, mert Én vagyok, és tudom mi a fontos számomra. Még abban a helyzetben is, amikor mások nem értik. És azt is tudom, hogy másoknak nincs közük az életemhez, sem azokhoz a dolgokhoz, amiket mások között csinálok, főként nem azokhoz, amit a magánéletemben a barátaimmal.

Mielőtt elkezdenél félni önmagadtól vagy a feladataidtól, először határozottan (bármekkora tévedéseid is akadnak) gondold el magadban, hogy konkrétan mit is szeretnél és mit vársz el különböző helyzetektől?? Ez fog számítani.

Nem egy robot vagy, aki minden feladatot tökéletesen el kell végezzen, amit az orra alá toltak, hanem a döntés lehetőségével felruházott ember, aki a számára nem-fontos dolgokat nem sajnálja. Ebben létrejöhet olyan paradoxon, hogyha úgy vágsz neki a dolgoknak, hogy nem félsz a hibázástól, akkor lehet, hogy tisztább fejjel kevesebbet is hibázol! De akkor is fontos, hogyha hibáznál is némely dolgokban, akkor sem számítana!

2016. ápr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Volt egy ismerősöm, aki annyira kisebbségi komplexusos volt, hogy olyan helyzetekben akart "helytállni", hiteltelenül puszta önérzeteskedés miatt legjobbnak állítani be magát, ami nem számított eléggé és csak időveszteség volt számára, amivel az égvilágon semmit sem ért el, csak kiábrándított magából másokat.

Vannak akik így próbálják legyőzni a komplexusukat, hogy mindenhatónak próbálják bemutatni magukat, ami hülyeség, és ezek a dolgok felelősséggel járnak. Így csak azt kellene eldönteni, hogy az ember micsodáért vállal felelősséget, mire áldozná szívesen az idejét?

2016. ápr. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!