Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 10 hónapja kínlódom bélgyullad...

Kertainé Heni kérdése:

10 hónapja kínlódom bélgyulladással. Proctitis ulcerozám van, azt mondta a doki kis területen van, nem vészes, de nem akarok már rendbe jönni. Már a gyógyszerekben sem bízok, hónapok óta szedem őket, de nem akar javulni az állapotom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Segítene nekem valaki néhány tanáccsal, aki szintén bélgyulladásos betegségen esett át? Köszönöm előre is.

2015. dec. 14. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:

A gyulladás magától nem jelentkezik, azt valami kiváltja.


Akár egy fertőzés, akár valami más, ami rendszeresen irritálja a beleket, vagy egy autoimmun reakció, ami szintén valami hasonlónak a következménye.


A gyulladás kiváltó okát kéne megtalálni pl. valamilyen étel alleria, candidiázis és hasonlók.


Én nem elégednék meg annyival, hogy adnak egy gyógyszert azt csá, mert az sosem használ, ha a kiváltó okot nem kezelik.


Addig mennék további kivizsgálásokra, míg ki nem derül mi okozza a gyulladást!!!

2015. dec. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Probiotikum, rozskenyér, joghurt diéta.
2015. dec. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogy vagy, kedves kérdező? Azóta változott az állapotod?

Nálam nagyon hasonló a helyzet. Ugyanez a diagnózis, ugyanúgy kis terület, nem vészes, nem súlyos, de mégis nagyon durván tudja rontani az életminőséget az a pár rémes tünet.


Még én is küzdök vele, de a szteroid (Doloproct kúp és egyebek lidocainnal), Doxiproct kenőcs, Salofalk kúp és antibiotikumok (Normix, Supplin) segítenek.


Nem művelnek csodát, de sokat segítenek. Amit még tudok javasolni, az a diéta (hogy pontosan milyen, azt az orvos, dietetikus tudja vagy te tudod kitapasztalni leginkább) meg óvatosan kipróbálható az intermittent fasting (időszakos böjt) is, nekem legalábbis pozitívak a tapasztalataim.


Van a YouTube-on pár ember, aki állítólag kigyógyult ennek a betegségnek a durvább formájából is. Én hajlamos vagyok hinni nekik. Őket érdemes megnézni: Kenny Honnas, Dr. Josh Axe.


Egyelőre én is küzdök még, de csak kb. 1 éve kezdődött a probléma felderítése és komoly kezelése, előtte csak a szarozás ment, hogy IBS meg ilyenek... -_-


Az oka sajnos sok minden lehet, bélflóra felborulása, korábbi fertőzés, genetikai hajlam, valami környezeti hatás, a beleket kikészítő ételek/italok, pszichoszomatikus tünetek.


Ha többet tudok vagy jobban leszek, írok. Jobbulást!

2020. márc. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ugyan ez a problémám. Salmonellától proctitis, már lassan egy éve nem akar elmúlni...
2021. aug. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!