Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen okai vannak a Sclerosis...

Milyen okai vannak a Sclerosis Multiplex kialakulásának?

Figyelt kérdés

Annyit tudok róla, hogy autoimmun betegség. Azt is, hogy inkább nők a betegei (bár már láttam SM-ben szenvedő férfit is). Csak kíváncsi vagyok, hogy örökölhető-e a hajlam, vagy a stresszes életmód kiválthatja-e ezt a borzalmas kórt?

Az értelmes válaszokat előre is köszönöm.



2016. jan. 20. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
A hajlam és a stressz ront a helyzeten, de a kiváltó ok a rossz táplálkozás. Egy ismerősömnek a paleo táplálkozást ajánlotta az orvosa, most már hónapok óta követi és minden tünete megszűnt. Pedig ő már sokadik volt a családjukban, akinél kialakult ez a betegség. Még ha jól emlékszem, D és még valamilyen vitamint is szed.
2016. jan. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"most már hónapok óta követi és minden tünete megszűnt."


Kiváló bizonyíték arra, hogyan terjedhetnek el ennyire gyorsan a paleóhoz hasonló alaptalan, áltudományos baromságok, és hogyan paliznak be vele beteg, kétségbeesett embereket. Az RRMS (relapsing-remitting multiple sclerosis) típusnak ugyanis pontosan az a jellegzetessége, hogy alkalmanként hónapokig, fél évig is teljesen megszűnhet minden betegségre utaló tünete, aztán hirtelen megint állapotromlás fog bekövetkezni.


Tipikus esete a "post hoc ergo propter hoc" típusú érvelési hibának, amit az emberek valamiért nem képesek végiggondolni. A paleó után lett jobban, tehát biztosan miatta lett jobban. Nem, nem miatta lett jobban. A paleó hazugság, és ártalmas is:


[link]

2016. jan. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Ja, annyit még hozzáteszek, hogy rendkívül boldog vagyok, hogy te így, tényként ki mered nyilatkoztatni, hogy az SM oka a rossz táplálkozás, amikor még a szakképzett orvosok, kutatók sem tudják pontosan, mi az oka. Imádom a képzetlenül okoskodó embereket.
2016. jan. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
D vitamint egyébként azért szed, mert a paleo étrend mellett garantált, hogy kialakul a hiánybetegség. Szóval gyakorlatilag vitaminhiánnyal tetézi a bajait önként és dalolva. Ilyenkor tudnám szeneslapáttal agyonverni, és a tyúkudvarban elkaparni azokat, akik diétákat meg vajákolást ajánlanak súlyos betegségekre
2016. jan. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem 20 éve élek ezzel a betegséggel. Iszonyat stresszes munkám -életem volt, valóban a stressz észrevehetően rontotta az állapotomat. Végig dolgoztam, bejártam fél Európát a munkám keretében - tudva, hogy SM beteg vagyok. Családban nagybátyámnak halt meg SM-ben pár éve, nem valószínű az örököltség. Női rokonomről is tudom, hogy van ez a betegsége csak túl távoli úgyhogy inkább azt feltételezem, hogy véletlen műve és egyre gyakoribb a tisztázatlan idegrendszeri baj, amit jobb híján SM-nek könyvelnek el.

Az alváshiány megszűnésével (altatókkal) lényegesen javult az állapotom. Engem is tömnének D vitaminnal néha veszek be sokat (4000 IU nekem sok). Diétás fehérjetápszereket ettem egy ideig, paleot nekem is ajánlották de eddig azt ettem, amit megkívántam. Nem diétáztam.

Nem tudom hogy alakult volna az életem, ha nem ilyen stresszes utazós módon alakul.

És ha nem erőltetem az influenza elleni védőoltásokat (ezekkel és felnőttkori magas lázas bárányhimlővel próbálnék összefüggést keresni de passz).

2016. jan. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ebben a paleolit diétában sokan hisznek valóban, egy ismerősömnek pl. a rákból segített kigyógyulni. Hogy valóban ez a fajta étrend segített-e neki vagy valami más, pl. a kitartás, az élni akarás vagy a megfelelő orvosi kezelések, erre nem tudnék egyértelmű választ adni.

Visszatérve az SM-hez: nekem a kialakulásáról van egy (elég hülyén hangzó) teóriám "A test a lélek tükre " című szólásból kiindulva. A Sclerosis Multiplex hasonlóan más autoimmun betegséghez, több női , mint férfi beteget szed áldozatul. Miről is szólnak az autoimmun betegségek? A szervezet immunrendszere antigénnek nézi a saját szervezet fehérjéit, és azt kezdi el pusztítani. Az egeszsegkalauz.hu szerint háromszor annyi női mint férfi beteg van. Mivel az önsanyargatás, a másnak való megfelelési kényszer, a magunk el nem fogadása inkább a nőkre jellemző lelki nyavalya, és ahogy ez a probléma a lelket, úgy az autoimmun betegség a testet emészti fel. tehát a szervezet emészti fel önmagát. Ennek a gyölerei a társadalmunk felépítésében van, a régi szokásokban: hogy a nő a férfi tulajdona, először a z apjáé,. később a férjéé, és neki kell megfelelnie.A az apja, vagy a párja megveri valamiért ,akkor is ő volt a rossz, és ezt belé sulykolják. Ez a fajta megfelelési kényszer (egyfajta stressz) okozhat ilyen betegségeket. Tudom, hogy ostobaságnak hangzik, de ez az én elgondolásom.


Itt van egy példa a másik nemből : Michael Jacksoné egy másik autoimmun betegséggel: a vitiligóval.

[link]

Köztudott, hogy szegény Jacko mennyit szenvedett erőszakos apja miatt, aki állandóan verte, terrorizálta, és akinek sose volt elég jó, amit fia csinált. Jackóban ezért volt valami, hogy nem igazán tudta önmagát elfogadni olyannak, amilyen, és szerintem ez összefügg a vitiligóval mint autoimmun betegséggel.


Mondom: lehet, hogy hülyén hangzik az okoskodásom, és még orvos se vagyok, de ez az én elméletem.

2016. jan. 21. 16:34
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Van valami abban, amit mondasz. Ha elég mielinfehérjét ettem volna lehet, hogy nem az agyamat támadják meg azok a fránya fehérvérsejtek (4. vagyok). Ugyanígy másik autoimmun betegség is, a (sok)izületi gyulladás is erről szól (glükozamin, kondroitin) fehérjéket néz ellenségnek egy fehérvérsejt. Pótlásukra magyar porcjavító termék is van, ami valóban hatásos. Csakhát ebből se gyógyultak még meg, mint ahogy az SM-ből se. OFF volt bocs. Izületi problémám szerencsére még nincs, csak családban van akit ssegítek - onnan tudom.
2016. jan. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Apiterápiával kapcsolatban van valakinek valamilyen tapasztalata az SM tüneteinek enyhítésére? Tudjátok. méhecske csípése.
2016. jan. 22. 20:33
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem ismerik az okáz. mindig olvasni új feltételezéseket és ezekre épülő diátékat.

Swank diéta kitalálója Dr. Swank arra a feltételezésre jutott, hogy a szervezetben a kevés Omega-3 zsírsavért versengenek a hájzsírt készírő sejtek, illetve a mielinkészítő sejtek: az SM betegeknél utóbbiak vesztettek és szerinte ezért épül le a mielin az SM-eseknél.

Előttem rengeteg hasznos ötletet megírtak, nem ismétlem őket - ezzel akartam kiegészíteni a lehetséges okokat (és lehet benne valami).

2017. máj. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!