Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy tudnék visszafordulni a...

Hogy tudnék visszafordulni a lejtőről? (Inzulinrezisztencia, PCOS, pajzsmirigy-alulműködés, meddőség, bétasejt-diszfunkció, csökkent glükóz-intolerancia)

Figyelt kérdés
Szeptember óta 160 g ch-diétán vagyok, Metforalt+Letroxot szedek,+ 3. hete Norcolutot, csak 2 hónapig, doki nem fogja tovább engedni mert 18 éves lánynak nem jó beavatkozni a hormonháztartásába, de 1 éve lassan nincs mensim, és be kéne indítani hogy tisztuljanak a ciszták. Teljesen jól megszoktam a diétát, az első két hét volt nehézkes, de amúgy kezdtem magam nagyon jól érezni, fogytam, és boldog kezdtem lenni a gyógyszer mellékhatásai ellenére is, mert tudtam hogy fél év és elhagyhatom, ha jól tartom most. Azonban az elmúlt 2 hete teljesen szétromboltam! Nem tudom mi történt, de pontosan egy hét múlva lesz a 3 hónapos kontroll, és telejsen hiába szedtem úgy érzem a gyógyszert 3hónapig, ott tartok ahol nyáron: zabálási rohamok, hízás, cukorfüggőség. Olyan szinten jön rám a csoki/gyors ch zabálás, hogy nem tudom kontrollálni. Tudom, ilyen nincs, nem lehet, önkontroll, és nem is tudom mi jár a fejemben olyankor, talán az hogy nem is vagyok beteg és félrediagnosztizáltak. Nem merem bevallani senkinek, nem tudom mit csináljak, de nem érzem magam jól a bőrömben így. Pl ma jól tartottam a diétát, erre este 6 db szaloncukor, egy marcipánszív, egy milkawaffelini, egy sportszelet, mindezt a kiszámolt vacsi után. Nem is értem magam. Komolyan nem értem. És az hogy nem tudom türtőztetni magam még inkább depresszívvé tesz. És ezek után is úgy érzem tudnék még enni. Már arra sem emlékszem hogy sikerült szeptemberben átállni a diétára. Talán az ijedtség, hogy fél éven belül szúrhatom magam inzulinnal ha így folytatom+ a meddőség. De mintha mostmár ez sem érdekelne. Nem hiszem el, hogy ennyire ne legyen önkontroll. Valaki, aki esetleg járt már hasonló cipőben, mit lehet tenni ilyenkor?

2015. dec. 1. 20:07
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
A címben azt hiszem hülyeséget ítma, csökkent glükóz-tolerancia, nem intolerancia.
2015. dec. 1. 20:09
 2/24 anonim ***** válasza:
Ne legyen semmi olyan otthon amitől elcsábulhatsz, vagy ha szülőkkel/másokkal laksz akkor mondd meg nekik hogy zárják el. És az ilyen problémát meg kell mondani az orvosnak, különben nem fog tudni segíteni. Biztos, hogy mással is megesik ilyen, nem te leszel az első.
2015. dec. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Igazából nem szoktam venni, csak most a karácsonyozás miatt vettem meglepiből a többieknek szaloncukrot, ami eddig is el volt dugva, a milkawaffelini meg a sportszelet meg a cukormérőmben volt, hogyha leesne a cukrom, de máskor szőlőcukrot fogok belerakni, mert azzal nem fog előfordulni ilyen ... remélem. Holnap osztálykarácsonyozás, és alkoholt fogok fogyasztnai, már most látom, hogy nem fogom kibírni, nagyon rosszué érezném magam, eleinte is ez volt..
2015. dec. 1. 20:29
 4/24 anonim ***** válasza:
szerintem 18 év alatt Te is 40 évet öregedtél! több oxigénre lenne szüksége a szervezetednek priviben elmondom hogy hogyan változtathatsz rajta
2015. dec. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Na a legutolsó kommentemet visszaolvasva, komoylan szégyenlem magam. Örülök a privát segítségnek is.. És köszönöm az első választ is.
2015. dec. 1. 20:36
 6/24 anonim ***** válasza:

Nekem a sok szénhidrát csinálta ezt, főleg, amikor fogytam s nem laktam eléggé jól... Mondjuk napi 80 gramm. Olyan csokikorszakaim voltak... 40g alatt is sokat eszem (szénhidrátszegény) édességet, de a vágy már elmúlt, ez csak megszokás és élvezet.

Ha egyszerűen többet eszel, az is segíthet. Vagy a jól megválasztott ételek :)

De az a helyzet, hogy a betegségeid miatt sem ártana csökkentened a szénhidrátot...

Ha nem bírod a zsírt, az... gond lehet.


Jópár éve többé-kevésbé szénhidrátszegény az életmódom, de máig simán elszállok, ha elkezdek szénhidrátdús ételeket, pláne édességet enni. Az önkontroll nem az én műfajom evésnél (sem), én csak természetesen igyekszem követni testem vágyait, igényeit, jelzéseit s élvezni az életet. Ez egész jól működik, de a nem megfelelő mennyiségű vagy minőségű szénhidrát fel tudja borítani. Eleve nem kell elkezdenem az egészet, akkor OK. Azt hiszem, kitapasztaltam és kitomboltam magam, van pár biztonságos kiskapu, megreformált étrend remek ételekkel, trükkök, extra laktató ételek... Jó kis arzenál. Önsanyargatás és nagy kontroll nem kell, legalábbis én megoldottam nélküle.

2015. dec. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Még valami. Ha már szénhidrát, zöldség legyen vagy más lassú felszívódású... Nagyon nem mindegy a fajtája. Cukorbetegség árnyékában ne tömd már a cukrot...

(Bár láttam már cukorbeteget, akit nem mindig érdekelt az ilyesmi... Na, az főleg nem jó.)

2015. dec. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Igenigen, tudom.. köszönöm. eszek amúgy eleget zsírból, fehérjéből, vega vagyok de rengeteg olajos magvat, sajtot eszem, tényleg ha tsartom a diétát, akkor is napi 3ezer kalóriát kb, 160 g ch mellett, cukrot csak ami gyümölcsből és tejből, és az is keveset (napi 1-2 deci tej max kávéba, 1-2 alma, grapefruit...), de amúgy mivel fogyóznom nem kéne a kalóriák megvannak és laktató kajákat eszem. Egyszerűen most felborult a diétám, de majd rendbe hozom valahogy.:)
2015. dec. 1. 21:29
 9/24 anonim ***** válasza:
Sajna a tej is kiüti az inzulinbiztosítékot. Nekem a tejtermékek elhagyása sokat segített a rohamokon plusz az állati zsír emelése. Amikor kb. 1 hete vaj helyett zsirral ettem reggel a kenyeret, azt vettem észre, hogy napközben alig vagyok éhes. A vega étrend sajnos pont nem jó nekünk, pedig én is szívesen lennék az, em is igazán szeretem a húst, de azt vettem észre, hogy mindig akkor vagyok a legjobb formában, ha hús+zöldség az ételem (na nem kizárólag, de nagyrészt). Ha mindenképp édességet szeretnél enni, egyél 70%-nál magasabb kakaótartalmú csokit (meg lehet szeretni, sőt... ) illetve csinálj otthon nyírfacukorral sütit
2015. dec. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Mi a gond a vega szénhidrátszegény étrenddel? Én ketogén diétán vagyok s emiatt lehet, hogy megint vega leszek :D A hús és a ketogén sokaknak összefér, nekem nem :D Erre még rájön a majdnem totális paleo ;)

Nem ajánlom senkinek ezt a stílust, sok ételcsoport ki van zárva s oda kell figyelni, de nagyon kellemes és élvezetes számomra, nem nagyon tudok máshogyan élni.

Rengeteg zsíros növényi étel van, ha pedig az ember eszik tojást, akkor főleg hol a probléma? Nem nehéz.


Ez a vaj vs zsír nekem érdekes, én sosem vettem észre különbséget, zsír mindkettő, a vajban még víz is van, de egyéb max. 1%... Úgy látszik, az a csöpp is be tud kavarni, ha nekem nem is. Csináltam már tisztított vajat, de az nem finom (mégis számít az a kevéske fehérje és cukor :)), akkor már eszem kókuszzsírt.


A tejtermékek nagy részének elég nagy az inzulinválasza, valószínűleg én sem bírnám őket jól, ha nem hagytam volna el őket évekkel ezelőtt, még a szénhidrátszegény étrendem elején.


A nagyon sok fehérje másból sem jó, egyrészt inzulinválasza van a fehérjének, ha nem is mindnek egyformán, másrészt van azért egy határ, ahol feleslegesen terheli a testet. Persze nem tudom, mennyi fehérjét eszel, kérdező, vegák azért ritkán viszik túlzásba, bár nagy kalóriabevitellel s nem félve a zsírtól könnyen összejöhet.


A tej elhagyása szerintem jó ötlet, aztán majd meglátod. De csokikat tényleg ne. Szinte bármit, de ne pont azt... Inkább süss valami jobbféle sütit, ha az adventi csokis-süti hangulat elragad... Vagy valami répás kis édességet vagy ami neked megfelel, de nincs tele cukorral.

2015. dec. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!