Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fekete széklet 2-3 napja, ez...

Fekete széklet 2-3 napja, ez valamilyen problémára utal és mit kellene tennem? 19/L

Figyelt kérdés

3 napja múlt el a mensim (nem tudom ez fontos-e)

egyszer táncnál(balett) rosszul mozdultam és éreztem,h mintha megerőltettem volna a végbélnyílásomat,lehet amiatt van


2016. febr. 3. 13:10
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

most látom az akné krémemre( antibiotikumos) rá va írva,h bélgyulladást okozhat,d ritkán

lehet ez felelős,pár napra abbahagytam és most megint használom

2016. febr. 3. 14:10
 12/16 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz ezzel! Nem érdemes játszani ezzel. Max. megmondja h. ártalmatlan. Háziorvos első körben.
2016. febr. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A legrosszabb esetben életveszélybe kerülhetsz, ha nem mégy orvoshoz!
2016. febr. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Igazabol mara elmult :o mar kicsit sem fekete :o

Mar vilagosabb barna

2016. febr. 4. 20:55
 15/16 anonim ***** válasza:
42%
nem kell rosszra gondolni. ha sok húst eszel az is okozhatja. Próbálj 1 húsmentes 4-5 napot tartani, és ha akkor sem változik a szine , akkor fordulj orvoshoz.
2016. febr. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Tényleg komolyan kell venni a gyógyszerek mellékhatásait, az ember nem is gondolja, hogy nagyobb problémát okozhat, mint amit eredetileg kezelne.

A párommal eléggé megijedtünk, mert pár napja késő este ült a monitor előtt, és közben egyszer csak megszédült, le kellett feküdnie. Onnan kezdve ráadásul még fekete is lett a széklete, sőt, másnap amikor hazajött este melóból, tök sápadt volt, étvágya is alig volt, émelygett megint. Marhára megijedtünk, mert a napja végig úgy telt, hogy gyakrabban volt széklete, és mindig fekete. És naná, hogy jött a hétvége, orvos sehol, csak ugye az ügyelet lett volna, de azt nem ilyesmire tartogatják. Én is utána olvastam a tüneteknek, eléggé kétségbe is estem, de ő is rákeresett erre-arra, és rájöttünk, hogy a Fastum gél volt a hunyó, amiből elég sokat használt mostanában a lábára. Ennek van egy ketoprofén nevű hatóanyaga, és ennek a mellékhatása (lehet) vörösvérsejt esés, bélrendszeri zavar, fekély, vérzés. (A magyar tájékoztatóból ugyan kihagyták, de idegen nyelven sokkal durvábban fogalmaznak a káros mellékhatásait illetően)

Egyből elhagyta a párom a további kenegetést, és azonnal javult minden, bár a széklet visszabarnulásához kellett 24 óra.

Lehet, hogy te is használsz/kensz néha(gyakran) Fastumot a lábizmaidra? Vagy más olyan gyógyszert, amiben szintén ilyen durva hatóanyag van? Látom, hogy viszonylag régen írtad ki a kérdést, és ezért gondolkodtam is, hogy van-e értelme választ adni...

Az győzött meg, hogy egyrészt más is guglizhat a jövőben erre a jelenségre és akkor ez is egy magyarázattal több lehet neki, másrészt ha táncolsz, akkor bizonyára később is jelentkezhet nálad ilyesmi újra, és akkor tudj erről is, hátha ebben van/lesz a megoldás.

2016. júl. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!