Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Agydaganat sugárkezelése...

Agydaganat sugárkezelése idején szedhető-e valamilyen táplálékkiegészítő?

Figyelt kérdés
Eddig Avemart használtunk, de a kezelőorvos szerint e kezelés idején semmit se lehet. Pont akkor lenne pedig legnagyobb szüksége a szervezetnek a megtámogatásra. Én így gondolom. Esetleg volt aki szedett valamit a kezelés alatt, és bevált? Gyógygombák, ilyesmi?
2016. febr. 5. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
A táplálékkiegészítők antioxidánsokat tartalmaznak. Mert egy gyógyuló szervezetnek nem tesz jót az oxigénelvonás, ezért inkább friss zöldségekkel kellene táplálkozni.
2016. febr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Nem szedhető semmi a kezelés alatt, rokonom bio céklalevet ivott, azt engedte az orvos.
2016. febr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az antioxidánsokat, gyógygombákat felejtsd el a kezelés alatt, mert nem csak az egészséges sejteket védik, hanem a "rossz" sejteket is, amit éppen a sugár/kemo elpusztítana. Nyers zöldségek/gyümölcsök mehetnek, gyümölcscentrifugával készített levek is mértékkel. Ne naponta egy litert igyon a beteg a kezelés alatt, mivel a gyümölcslevek is antioxidánsokat tartalmaznak, így csak mértékkel, napi egy-két decilitert. Pl ez egy nagyon jó recept:


"Az íze is kellemes, ráadásul igen figyelemre méltó a hatása.

Akkor is érdemes kipróbálnod, ha nincs daganatod, de állandóan fáradt, levert vagy, és több energiára van szükséged. Kétségtelenül csodálatos elixír.


Hozzávalók:

1 kg cékla

1 kg méz

3 narancs

50 dkg sárgarépa

3 alma

1 citrom


Elkészítés:

Mosd meg a hozzávalókat, vágd kis darabokra, majd a mézzel együtt tedd turmixgépbe.


Mixeld össze alaposan, majd öntsd zárható üvegbe és tartsd a hűtőben.


Használata:

Fogyassz el fél pohárral ebből a csodálatos természetes gyümölcsléből éhgyomorra minden reggel."

2016. febr. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki segítségét! Igen, én is ezen gondolkodtam egyébként, hogy ha antioxidáns nem nagyon mehet, akkor a zöldség, gyümölcslevek is "ártalmasak" lehetnek. De akkor 1-2 deci naponta nem gáz még.

Enni mit ehet legfőképp? Azt tudom, hogy a cukros dolgokat el kell kerülni. Valahol mintha azt olvastam volna, hogy fehérjében gazdag dolgokat kéne.

2016. febr. 5. 18:05
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja, még az aloe verát akartam kérdezni. Mert egy ismerősöm azt ivott végig a kezelése alatt (a tömény gélt), és mondta ő nem volt rosszul. Meg aloe verás krémmel kente magát, és nem nagyon égett meg a bőre.
2016. febr. 5. 18:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Enni egyen amit jólesik, a fehérjében gazdag étrend külön jó. Ezt mondta a családtagomnak az onkológusa, s én is osztom a véleményét. Jól tudod, a fehér cukor nem jó, kerülendő. Az Aloe Vera belsőleg antioxidáns, a bőrre kenve mehet, persze a kezelés után, előtte nem szabad bekenni semmivel.
2016. febr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A déligyümölcsök fogyasztása sem előnyös egy beteg szervezetnek. Hiszen ezeket érlelőgázokkal érlelik az útjuk során. Lehetőleg kiskertekből származó zöldségeket, gyümölcsöket érdemes fogyasztani. A nagyüzemi termelésben a génmanipuláció és az antioxidánsok használata a döntő! (Ne hogy megrothadjon a boltok polcain!)
2016. febr. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!