Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epilepszia gyanú?

Epilepszia gyanú?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem olyan régóta a párom lett arra figyelmes hogy éjszakánként az egész testem rángatózik egy rövid ideig.

Heti 2x alszunk együtt, pénteken nálam, szombaton nála. Az érdekesség a dologba, hogy csak akkor van ilyen ha nála alszunk, vagyis mindig csak akkor veszi észre. Általában ilyenkor felkölt, és én nem emlékszem arra hogy rángatóznék álmomba, nem érzem nyomát se. A kérdésem az lenne hogy ez mitől lehet? Alvási epilepszia? Vagy esetlegesen okozhat ilyet stressz, kialvatlanság, stb? Előre is köszönöm a válaszokat!

20/F


2016. febr. 7. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Orvosi vizsgálattal lehet erre fényt deríteni.
2016. febr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ügye nem ilyen halálos kimenetelű dolog?
2016. febr. 7. 21:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha epilepszia lenne az nem csak álmodban jönne elő. Nem almodsz ilyenkor? Menj orvoshoz ma már van lehetőség alvás vizsgálatra
2016. febr. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Olvastam h van olyan epilepszia ami kizarolag alvas kozben jelentkezik.
2016. febr. 7. 22:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia. Ez valószínűleg az epilepszia egyik fajtája, mely csak alvás közben jelentkezik. Az epilepsziának rengeteg fajtája létezik. Van olyan,hogy nem is ájulnak el,vagy rángatóznak,hanem csak elmerednek a semmibe pár másodpercig a betegek,utána mintha mi sem történt volna folytatják a megszokott tevékenységüket anélkül,hogy emlékeznének rá.


Én is epilepsziás vagyok, nekem jelentkezett már alvás közben és éber állapotban is amire gyógyszert kell szednem.


Mindenképp menj el neurológushoz, csináltatni kell EEG-t, valószínűleg alvásmegvonásosat, az ki fogja mutatni a betegséget, nekem csak ez mutatta ki.

2016. febr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!