Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fejféjás, szédülés, kábultság...

Fejféjás, szédülés, kábultság érzet? Mitől lehetnek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A panaszaim a következők:

Mostanában egyre gyakrabban jelentkezik kábultság érzetem, valamint ájulás közeli állapotom. Leggyakrabban este, lefekvésnél jelentkeznek a tüneteim. Van amikor enyhe remegés is társul a tünetekhez.

Legutóbb hőséget éreztem a fejemben, majd ezután majdnem elájultam.

Körülbelül egy hónapja kórházban kötöttem ki, kibírhatatlan fejfájás miatt. A fájdalom elviselhetetlen volt, erre ébredtem, majd ájulás közeli állapot és remegés lépett fel. A kórházban semmit nem tudtak megállapítani, kaptam infúziót, majd jobban lettem.

Sajnos az utóbbi időben a rosszulét-közeli állapotok megsokszorozódtak.

A történethez az is hozzátartozik, hogy tavaly nyáron, egy bizonyos alkalommal túl hosszan néztem a napba, és azóta a bal pupillám tágabb, mint a jobb. Voltam szemészeten is, de semmi rendellenességet nem állapítottak meg. Nem tudom, hogy van-e összefüggés ezen eset és a rosszuléteim között.

Valaki tapasztalt már, a fentebb említettekhez hasonló rosszulétet? Mi okozhatja? Pánikbetegség? Idegrendszeri betegség? A vérnyomásom, valamint a vérképem is jó. Egy ideig szedtem kortikoszteroidokat a bélrendszeri betegségemre, de nem hiszem, hogy ez váltna ki tüneteket.

Mi okozhatja a tüneteket?

A válaszokat/segítséget előre is köszönöm!



2016. febr. 11. 20:41
 1/2 anonim válasza:
Szia! Nekem pánikbetegségem van és ugyanilyen (meg ennél még durvább) tünetek szoktak rám törni. nekem például iszonyat halálfélelmem is van ilyenkor, a pulzusom mérem, diagnosztizálom magam és úgy érzem itt a vég. Ilyenkor semmi sem tudott megnyugtatni korábban, mivel gyógyszert nem vagyok hajlandó szedni. Szóval kifejlesztettem egy módszert, hogy lenyugtatom magam és azt táplálom az agyamba, hogy a tünetek nem valósak, csak a fejemben léteznek és nincs semmi bajom. Szóval mostanában ha rám tör könnyebben viselem, régebben mindig szaladni kellett velem az ügyeletre. Sőt, olyan is volt, hogy még hánytam is. Jobbulást kívánok. :)
2016. febr. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, utánanézek a pánikbetegségnek. Amennyiben ilyenben szenvedek, nem tudod, hogy hogyan lehet ezt a betegséget gyógyítani? Pszichoterápia esetleg?
2016. febr. 13. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!