Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tartós székrekedés mitől lehet?

Tartós székrekedés mitől lehet?

Figyelt kérdés
2 hete székrekedésem van, azóta nem voltam wc-n. Nagyon fáj már a hasam, de ennem meg kellett. Korábban is voltak 1 hetes székrekedéseim, de ilyen hosszú még nem volt. Hashajtók közül semmi nem hatott, végigpróbáltam mindent. Tegnap óta nem tudok enni, mert annyira fáj. Mitől lehet? Normaflore-t is vettem, de nem segített.
2016. febr. 16. 19:50
 1/9 anonim válasza:
Őszinte véleményem, hogy ez nagyon durva. Nekem 1 hét volt a nagyon max, de véreztem utána. Mennyit ettél az elmúlt 2 hétben? Mielőbb fordulj orvoshoz, nehogy műtét legyen a vége :S Most még megúszhatod víz befecskendezésével
2016. febr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Esetleg körtelevet ihatsz, ehetsz babot, stb. ezek elindítják az emésztést rendesen
2016. febr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Elég sokat ettem, de máskor is sokat szoktam enni. Egészségesen táplálkozok, cukrot egyáltalán nem is eszek. Beöntést már csináltam, de nem segített. Csak barna lé jött ki, vagyis megszínezte a vizet, de nem jött ki (bocsi).
2016. febr. 16. 21:24
 4/9 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, hogy a Wc-n a lábad alá raksz egy kisszéket v. sámlit, és előrehajolsz, ettől elvileg könnyebben megy.

Vegyél glicerin kúpot, attól megjön az inger.

Ha végképp semmi sem segít, akkor irány az orvos, nem akarlak riogatni, de bélcsavarodás is lehet a vége.

2016. febr. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Hány éves vagy? Szüleiddel laksz?
2016. febr. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
21, szüleimmel lakom.
2016. febr. 17. 12:09
 7/9 anonim válasza:
Megoldódott, vagy mentél orvoshoz? Nem ciki akár valamelyik hozzátartozóddal elmenni, vagy esetleg ha van autótok elvitetni magad :) Minél többet vársz vele, annál nagyobb mértékben reked meg. Próbálj meg a WC szélére lábbal felguggolni, és úgy.... Vagy esetleg elmehetsz futni, mozogni, az is segít, főleg, ha eszel valami hagymás-babos ételt, és ráiszol körtelevet. Sok sikert :)
2016. febr. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál, de mivel már minden hashajtót kipróbáltam adott valami gyógyszert, ami erősebb hashajtó, de egyelőre az se segít :/.
2016. febr. 19. 08:21
 9/9 anonim válasza:
Nálam is hasonló a helyzet :-/. Egy hét után csináltam beöntést, az valamennyit segített, de azóta megint nem tudok wc-re menni már 5 napja. Nekem az orvos béltágítót írt fel, de még nem hatott.
2016. febr. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!