Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit csinaljak a magas lázzal?

Mit csinaljak a magas lázzal?

Figyelt kérdés
Voltam orvosnál és labor alapján megállapította, hogy vesegyulladást kaptam hugyuti fertőzés miatt. Este 39,8 fokos lazam volt 2algopyrin levitte a lázat 38,6 fokra de 2napja semmivel nem lehet a lázamat levinni 38fok alá. Mit csináljak? Ez normális vesegyulladásnál vagy menjek vissza az orvoshoz?

2016. febr. 25. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
39,8 az nagyon magas, hívj egy ügyeletes orvost! Ha ilyen magas a lázad, biztosan kell antibiotikum, valamint hűtőfürdő! (Langyos vízben néhány percig tartó hűtés)
2016. febr. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

magasabb lázat pl hűtőfürdővel szoktak csökkenteni.de ez nem oldja meg a problémát, csak átmenetileg segít. szerintem menj vissza az orvoshoz.

amúgy a hidegvizes borogatás is jó. én amikor lázas vagyok akkor elaludni is úgy szoktam,hogy a lábamat és a kezemet betekerem jéghideg vízbe áztatott ruhákkal. + a homlokomra is teszek hidegvizes ruhát. segít egy kicsit.

2016. febr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Antibiotikum kúrát alapból csinálok a vesegyulladás miatt
2016. febr. 25. 11:51
 4/5 anonim ***** válasza:
A jéghideg, illetve nagyon hideg borogatást légyszi ne alkalmazzátok! A szívetek a magas láz miatt amúgyis nagyobb terhelésnek van kitéve és egy hirtelen érkező nagyon hideg borogatás - csakúgy, mint nyáron a felhevült testtel hideg vízbe ugráskor - szívleállást, szívrohamot okozhat. A langymeleg víz, vagy kicsit hidegebb víz is tökéletesen elvégzi a feladatot, esetleg kicsit lassabban, de nem terheli meg annyira a szervezetet.
2016. febr. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A magas láz a vesében és az egész húgyutakban megtelepedett baktériumok által termelt lázkeltő anyagok miatt van. Az orvos remélhetőleg mondta, hogy rengeteg folyadékot kell inni, különben nem távoznak a vizelettel a szükséges mértékben a toxinok, lázkeltő anyagok.
2016. febr. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!