Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyorsan! Mi bajom lehet? A...

Gyorsan! Mi bajom lehet? A nyelvcsapom tegnap ota megvan hosszabbodva. Erzem hogy ralog a nyelvemre nagyon kellemetlen. Tegnap is feltem igy elaludni es ma is felek. Volt mar valakinek ilyen? Nem akarok megfulladni

Figyelt kérdés
2016. febr. 28. 23:27
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Ja, nekem 6 evesen orrmandulamat is kivettek, akkor se volt ilyen uvula problemam, pedig az orvos biztos csinalt volna valamit ha tul nagy. En is ha tukorben vizsgalgatom akkor felhuzodik meg asitasnal is.
2016. márc. 2. 20:12
 12/29 A kérdező kommentje:
Nyaaaahh, azthiszem megvan, kepfeltoltes.hu, itt igy mukodik. Ne cseszegessetek legyszi aszar fogaim miatt, orokletesen rosszak, most huzattam 2-t es meg kell majd 1et, meg fogszabi.
2016. márc. 2. 20:25
 13/29 A kérdező kommentje:
Nyaaaahh, azthiszem megvan, kepfeltoltes.hu, itt igy mukodik. Ne cseszegessetek legyszi aszar fogaim miatt, orokletesen rosszak, most huzattam 2-t es meg kell majd 1et, meg fogszabi. [link]
2016. márc. 2. 20:36
 14/29 A kérdező kommentje:

Na sracok-lanyok voltam haziorvosnal vegre. Szerinte allergias vagyok, irt cetirizint. Hat jol lerazott. Kerdezte hogy zavar-e a beszedben vagy az etkezesben. Mondom nem, csak nagyon kellemetlen foleg mikor aludnak ekszaka, sose volt meg ilyenem, es felek h megjobban megnyulik megdagad majd. Hat o ugy latja h nincs baj. Ez nem tul nagy de szedjek be cetirizint az majd lehizza a duzzanatot, diagnozis allergia. Kesz vagy viszlat.

Gondoltam ennyi???? Hat ez komoly. Szerinteted beszedjem amit felirt?

Egyebkent te voltal mar vele orvosnal??

2016. márc. 3. 13:38
 15/29 anonim ***** válasza:
Reggel írok,addik tegyél még fel képeket,sajnos sötét amit felraktál.Fényképezőgéppel csinálj,vakuzz a torkodba.
2016. márc. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Szerintem szed be,hátha segít.
2016. márc. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Rendben, csinalok azzal. Telefonnal csinaltam ugye es jo sotet lett es a vakuja sem jo. Igazad van elokeresem a gepet
2016. márc. 3. 21:52
 18/29 anonim ***** válasza:
Oké!Én is teszek fel még képeket,mert az a kettő túl közeli és torzít.Van jó néhány a gépemen,a torkom,uvulám nálam is régebbi gond.
2016. márc. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Nem cikizem a fogaidat,nekem is van néhány húzni,tömni való.Csak ne hanyagold el!

A képed gépen sajnos még sötétebb,de a nyelvcsapod nem tünik vészesnek.Szép,szabályos nyelvcsap,de valóban elég nagy.hosszú.De megfulladni nem fogsz tőle!Olvastam valahol,hogy a normál uvula fél-3 cm között van,abba a mienk belefér.Ezzel kell együtt élni,ami a torkunkban van.Már sokszor voltam gégészeten a torkom miatt,tükrözték is jó párszor,de a doki soha nem mondott semmit az uvulámra,igaz én sem kérdeztem.Ha nagyon zavar,nézesd meg a nyelvcsapod a gégészeten is,hátha mást mondanak.A gyógyszer azért vedd be,hátha jobb lesz.Úgy gondoltam ma én is elmegyek a dokihoz,kiváncsi vagyok nekem mit mond az uvulámra.Úgyis piros,érzékeny a torkom.

Na,itt van még 2 kép:az egyik ásítás közben,mikor a nyelvcsap felhúzódik,itt normálisnak tünik.A másik olyan mint amilyennek látom,ha a tükörben nézegetem a torkom.

Mi a véleményed?...Tanulmányozd!

[link]

[link]

2016. márc. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Szia! Az a gond hogy most húzott egyet a tb-s fogorvos, nagynehezen raszantam magam mert nagyon fajt. Folyton belekoccolt a felso fogsoromba es majdnem lerangatta a fejemet a helyerol. Nagyon szenvedtem, be is gyulladt a heje nemregen mult el, tele van szilankokkal most is a seb meg van benne gyogyszer. Moat arra gyujtogetek hogy elmenjek masik orvoshoz mert nem akarok a tobbi fogammal igy jarni. :(

Ezt nem tudtam viszont hogy az atlag 3 cm is lehet. Akkor biztos masok is vannak igy akik ezzel a problemaval kuszkodnek.

Elmegyek majd ful-orr-gegeszetre is, olvastam hogyha szuksegws az uvula lezeres mutetel megrovidheto. De hat most amit nemreg ateltem a fogmedergyulladassal, nem akarok ujabb szajuregi mutetet ha nem szukseges. Majd egy szakorvos megmomdja.

Kivancsi vagyok a te orvosod mit mond!

Ez a gond hogy asitasnal nekem is felhuzodik es normalis, de amugy meg majdnem a nyelvemig log, tudom piszkalni is a nyelvemmel. Este ugy alszom el hogy probalom eloretolni a nyelvemmel, hogy ne a torkomba logjon. Ez vicc hogy ennyire felek. :)

Ma szerzek elemet a gepbe es rakok meg kepet.

Neked nem is elegge vastag, de nem latom hogy annyira piros lenne, inkabb vastag es hosszu. Biztos neked is nagyon kellemetlen. De engem evesnel-ivasnal nem zavar. Teged?

2016. márc. 4. 11:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!