Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyorsan! Mi bajom lehet? A...

Gyorsan! Mi bajom lehet? A nyelvcsapom tegnap ota megvan hosszabbodva. Erzem hogy ralog a nyelvemre nagyon kellemetlen. Tegnap is feltem igy elaludni es ma is felek. Volt mar valakinek ilyen? Nem akarok megfulladni

Figyelt kérdés
2016. febr. 28. 23:27
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Neked is eleg vastag*


Azt akartam bocsi

2016. márc. 4. 11:30
 22/29 anonim ***** válasza:
Szia! Voltam a gégészeten,na persze nem lettem okosabb.A dokinő jól meg öklendeztetett.Vagy negyed órát turkált a torkomban.Hogy piros a garatom,azt mondta,ha zavar,hogy piros ne nézegessem állandóan.Az uvulám szerinte normális,van akinek kisebb,van akinek nagyobb.Ha nem okoz gondot,ne törődjek vele,érjem be ezzel ami van.Hát erre mit mondjak.Mikor félretolta a gégetükörrel a nyelvcsapom,majdnem elhánytam magam.A 3 cm-es uvula szerintem is brutális,de gondolom nagy hosszú másoknak is van.Egyébként engem beszéd,nyelés,evés,ivás közben nem zavar,csak ha lefelé nézek érzem hogy birizgálja a nyelvgyököm,meg ha a torkomba nézek,fel van akadva hátul a nyelvemre.Én a nyelvemmel nem tudom megpiszkálni,gondolom rövidebb a nyelvem.Az előbb megmértem,mellé tettem a spatulát,hát a hossza 21 mm,szélessége a tövénél 12 mm,de a képen is láthatod,milyen vaskos.Csinálj több képet,szeretném látni.Ha érdekel van még néhány képem,feltehetem ha meg akarod nézni,de azokon a nyelvcsapom fel van húzódva.Mutass olyat te is.Gyerekkorom óta gond a nagy uvulám,nem gondoltam rá,hogy másnak is van ilyen problémája.Jó,hogy meg tudjuk beszélni.A lézeres uvula kisebbítésről én is hallottam,sőt láttam róla videót a youtube-on,de nem találtam,biztos kitörölték.Van,hogy mandulaműtétnél,leműtik az uvulát is,gondolom ha olyan mint a mienk,vagy ha valaki nagyon horkol.De még ott nem tartunk.
2016. márc. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Csináltan ma a doki után 2 képet,csak ezeken a manduláim nem látszanak,de a nyelvcsapom jól látható.Most én is érzem,hogy eléri a nyelvem,a dokinő nagyon sokat kotorászott a torkomban.

[link]

[link]

2016. márc. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Ooo istenem te szegeeny, jol megszenvedtetett akkor. :O

Engem most is idegesit mert tudom piszkalni jelenleg. Napkozbe mikor valamit tevenykedek akkor nem veszem ugy eszre.

Hat igen neked jol latszik a kepeken. :( nem tudom nem-e a nyelvem is nagyobb nekem, mondjuk orvos aztmondta nem lat duzzanatot.

Koszonom a kepeidet, megyek en is fotozkodni. Jovoheten benezek a gegeszetre vele en is. Oda kell beutalo vagy fogadnak anelkul is? Sztk-ban vagy nem tudom.

2016. márc. 4. 17:15
 25/29 anonim ***** válasza:
Aranyos vagy,köszi!Nálunk nem kell gégészetre beutaló,szerintem máshol sem,csak bírd ki ahogy a torkodba nyúlkálnak,van akinek erősebb a garatreflexe,más könnyebben viseli.Hát igen,lehet a nyelved hosszabb.Nekem az államig ér ki ha nagyon kinyújtom,ha az áll alá ér,hosszabb az átlagnál.Várom a képeket,majd még teszek fel én is,vannak régebbiek is.Holnap nem leszek gépközelbe,majd vasárnap megbeszéljük az uvula gondokat.
2016. márc. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Koszonooom akkor hetfon elmegyek.

Nem tudom igazabol hogy fogom birni mert erzekeny vagyok az ilyen dolgokra es hamar oklendezni kezdek sajnos. De hat csak tul lehet elni ha neked is ment :) legfejjebb lehanyom a dokit :)

Na viccet felreteve nem er le az allamig, viszonylag rovid van. Inkabb vaatag szerintem. Persze megertem majd irsz amikor az idod ugy engedi :)

Esetleg megkereshetleg facebookon? Ott konnyebben elkuldom neked a fotokat, de ide is feltehetem ha itt jobb neked, mar tudom hogy kell. Minden jot addig is. :)

2016. márc. 4. 19:35
 27/29 anonim ***** válasza:
Inkább ide tedd fel a képeket,egyszerűbb.
2016. márc. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Szia! Van valami változás,javulás a nyelvcsapoddal?Nem tettél fel képeket,látatlanban nem is tudok mit mondani.Lehet ideg alapon van.Nem tudom.
2016. márc. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!