Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az lenne a kérdése, hogy...

Az lenne a kérdése, hogy kaphatok-e adó visszatéritést, kapom a rokkantsági ellátást és 4 órában dolgozok. Inzulinos cukorbeteg vagyok naponta 4-szer szúrom magam. úgy tudom a cukorbetegek kapnak vissza de nem mindegyeik. De vajon kik kaphatnak?

Figyelt kérdés

#cukorbeteg #adóvisszarérités
2015. dec. 17. 20:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azok a cukorbetegek kapnak, akiknek a cukorbetegség szövődményeiből adódik munkaképesség csökkenése. A szimpla cukorbeteg nem kap, csak az aki már megvakult a cukorbetegség szövődményeként! Legalábbis így értelmezhető a paragrafus paraszti nyelven.
2015. dec. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2015. dec. 17. 22:47
 3/12 anonim ***** válasza:
a 335/2009 kormányrendelet az irányadó. II.tipusú diabetes esetén az E11,E110-tól E117 kódú betegségmegnevezések jók. I.tipusnál E10, és E100-E109. Meg kell nézni mi van a kórlapon. visszamenőleg 5 évig van lehetőség önellenőrzésre,ha van orvosi igazolás.
2015. dec. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

ezek a kódok szerepelnek a rokkantság megállapításánál:

E1180 nem insulin dependens cukorbetegség k.m.n szövődményekkel

E7890 Lipoprotein anyagcsere rendellenesség k.m.n

I2590 Idült ischaemiás szívbetegség k.m.n

I2520 Régi szívizomelhalás

2015. dec. 19. 01:09
 5/12 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom,hogy az E11 az valami főcsoport lehet, amibe minden beletartozik, főleg így, hogy az orvosi papírokon 4 jegyű kódok szerepelnek. Amennyiben NAV ügyfélszolgálattal rendelkező településen laksz, érdemes megérdeklődni, ha nem akkor hétfőn megkérdezem, hogy biztos legyen. Amennyiben a betegség 2009. évben már fennállt, igyekezni kell, hogy az önrevíziója az szja bevallásnak még 2015. 12.31-ig beérjen a NAV-ba mert különben elévül. A tőbbi év önreviziója jó jövőre is. A NAV-ban szerintem segítenek kitölteni.
2015. dec. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
2014 márciusától áll fent a betegség
2015. dec. 19. 13:03
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor hétfőn azért utánaérdeklődöm,hogy biztos legyen. utána mehetsz a NAV-ba szja önrevízió miatt. 5075 ft/hónap az adókedvezmény feltéve ha a 4 órás munkából van elég adó.
2015. dec. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet, de szerintem csak jövőre tudom érvényesiteni a jóváirást, / ha kaphatok/ mert csak idén október 20-tól dolgozok.. 2014 márciusában derült ki, hogy cukorbeteg vagyok, el is mentem orvoshoz aki a 22-es cukorra azt mondta "ez nem olyan vészes" , felírt 2x1 metfogamma 1000-est.. június 26.-án infartktussal kórházba kerültem ahol 3 rögöt szedtek ki és stent-tet ültettek be /de még mindig vannak 70-80 %-os szűkületek a szívemben.. öt hét kórház után egy évnek kellett eltelni, hogy kicsit összeszedjem magam. szeptember 1 óta C2-es 46 %-os rokkantsági ellátáson vagyok, október 20 óta 4 órában tudok dolgozni /de már nam vagyok a régi/ kérdem én EZ NEM ELÉG SZÖVŐDMÉNY???
2015. dec. 19. 19:08
 9/12 anonim ***** válasza:

Nah, jaa! Csak a szövődményt azt nem így állapítják meg az orvosok! Ha van legalább orvos barátod, akkor vannak szövődmények. De ha nem vagy valakinek a valagavége, akkor a szívbetegséget, a koszorúér elmeszesedést, és a vér rögösödését sem hozzák kapcsolatba a cukorbetegséggel.

Jól mondja az előttem válaszoló! A csak számok jelentenek szövődményeket! Azt nem tudom hogy mely számok, ennyire nem merültem bele, de azt tudom, hogy ez a kódolás egy baromság. Ezt csak azért találták ki, hogy a túliskolázottaknak legyen munkája! Ha egy szakorvos a hat dioptriás szemüvegén keresztül nézi a diagramot, és ha a sorok között könnybe lábad a szeme, teljesen más kód kerülhet az ambuláns lapra! Meg hát, hogy a beteg ne tudjon utána nézni, ne tudja leellenőrizni, hogy miért is műtötték ki az amúgy egészséges, jól működő epéjét!

Amúgy neked se mondta még senki, hogy a kora reggeli kevés zsiradék egész napra beállítja a vércukorszintet, és akkor nem kéne négyszer bökni? No ná, hogy nem! Mert akkor kinek adnák el azt a drága inzulint?

2015. dec. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az E11 az valóban főcsoport. Mint inzulinos cukorbeteg, jár a kedvezmény. Mértéke a minimálbér 5%-a, azaz 5250 Ft/hónap. Jogosultsági hónap, amikor a betegség fennállt, tehát az egész év. Így a 3 hónap munkaviszony akár teljesen szja mentes is lehet.
2015. dec. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!