Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez vakbélgyulladás lehet?

Ez vakbélgyulladás lehet?

Figyelt kérdés

Már 4 napja fájdogál a hasam, vakbelem körül.

Leginkább akkor ha lehajolok, vagy felhúzom a lábam, de még akkor sem erősen.

Puffadt vagyok, és kevés székletet is ürítek.

Olvastam, hogy van az atipikus vakbélgyulladás, ami nem jár lázzal, sem komoly fájdalommal, sem pedig egyéb tünetekkel.

Tegnap délelőtt már voltam kórházban vele, ott kivizsgáltak, vért és vizeletet vettek, ultrahangot csináltak, de semmit nem találtak.

Olvastam viszont, hogy volt akinél szintén mindent rendben találtak, de ennek ellenére később perforált. Hogy túlélte-e, na azt már sajnos nem tudom.

Szerintetek mit tegyek? Háziorvosom csak holnap rendel, nem tudok vele beszélni, ha vissza mennék a kórházba, akkor pedig csak kiröhögnének, és hazaküldenének.

Szerintetek? 16/F



2016. márc. 3. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:

"Tegnap délelőtt már voltam kórházban vele, ott kivizsgáltak, vért és vizeletet vettek, ultrahangot csináltak, de semmit nem találtak.

Olvastam viszont, hogy volt akinél szintén mindent rendben találtak, de ennek ellenére később perforált. Hogy túlélte-e, na azt már sajnos nem tudom."


Kicsit hipochonder vagy. Jól tetted hogy elmentél orvoshoz, de ha ultrahanggal kivizsgált és semmi bajod, akkor nincs is gond.

2016. márc. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Sebészorvostól tudom, hogy a vakbélgyulladásként diagnosztizált eseteknek több, mint a fele nem vakbélgyulladás, hanem nyirokmirigy-izgalom, ami semmi beavatkozást nem kívánt volna. Csak ugye ezt kívülről nem lehet eldönteni. Ha széntablettát veszel be, az csökkenti a belek gázosodását, mert az is okozhat ilyen kósza tüneteket. Ilyen vírusfertőzéses időszakban a nyirokmirigyek túlterheltek és sokféle apró fájdalom megjelenhet.
2016. márc. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem, ez inkább hypochondria és vírusbetegség. Vakbélgyulladás 4 napos tünetekkel már a perforáció határán van. Nem jellemző, hogy enyhe lenne a fájdalom, az meg pláne kizárt, hogy ilyen előrehaladott állapotban minden vizsgálat negatív. Vannak atipusos tünetek, de nem egy perforációt megelőző állapot esetén.
2016. márc. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!