Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Orrfolyás/orrdugulás ellen...

Orrfolyás/orrdugulás ellen valami?

Figyelt kérdés

2 hete megvagyok fázva. A taknyom citromsárga színű, és a Coldrex nem használ semmit, szinte csak jobban folyik az orrom ha megiszok egyet. Addig fajult ez az egész, hogy hajnalban 3 fele mindig felkelek, majd onnan fent vagyok egészen estig, majd másnap hajnal 3-ig alszok este 10-től. Tegnap ittam egy kanál lándzsás utifűt, egész este tökéletesen aludtam. Lehet minden este alvás előtt megkéne inni egy kanállal? Már lassan annyit fújom az orromat, hogy leesik szegény.. Sose voltam még ilyen sokáig beteg. Emellett suliba is járok, és ott is elég ciki már hogy állandóan az orromat fújom, és mindig tele van..

Esetleg valakinek volt már ilyene? Hogy gyógyult ki belőle? És a citromsárga színű takony mire utal?(olyan sárga mint egy citrom...) További szép estét! 15/L


2016. márc. 18. 22:51
 1/3 anonim válasza:

Orrspray? De 2 hét nem rövid idő, érdemes lenne orvoshoz menni, addig is tisztítsd a légutakat akár gyógyteás gőzöléssel.


A sárga szín pedig: Megfázásunk vagy fertőzésünk előrehaladott állapotban van. A mikrobiális fertőzés helyére éppen fertőzésünket legyőzni próbáló sejtek, többek között fehérvérsejtek áramlanak. Amikor elfogy az energiájuk és lemerülnek, a nyák elszállítja ezeket, ezek adják a sárgás színt is. Ezek a megfázások 10-14 napig is eltarthatnak, úgyhogy maradjunk ágyban, vagy legalább pihenjünk.

2016. márc. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérdés: használtál orr cseppet? Nálam többször előfordult már, hogy nagyon be volt dugulva stb és minden órában csöpögtettem az orromba, pedig írta, hogy csak 3 óránként szabad (asszem ennyi volt megszabva)...na..onnantól kezdve 2 hétig folyt az orrom és hát nálam is ezek a tünetek voltak.
2016. márc. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem használtam orrcseppet. Coldrexet ittam 1 hétig, de ez csak az állandó szemkönnyezést szüntette meg.
2016. márc. 19. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!