Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A reflux nak van természetes...

A reflux nak van természetes gyógymódja is?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 3. 21:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Luciferi válasza tökéletes. Magam sem írhattam volna le pontosabban. Talán annyit fűznék hozzá, hogy reggel nem egy pohár, hanem fél, háromnegyed liter tiszta vízzel kellene indítani a napot, és napközben is szigorúan csak vizet szabadna inni. Évtizedekig kínlódtam a refluxszal, és ha az orvosokon múlik, akkor még ma is szedném a "gyógyszert".
2016. ápr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 radagast válasza:
Paleolit étrend az egyetlen ami segít.
2016. ápr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 luciferko ***** válasza:

# 12/12


Erre én nem esküdnék, mivel az említett étkezési anyagokban sok aminósav nem található meg amire a sejtjeinknek szüksége van az EMBERI FEHÉRJE ELŐÁLLÍTÁSÁHOZ.

2016. ápr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Esetleg nincs-e véletlenül egy nagyobb súlyfelesleg a hasadon? Mert a zsigerek közötti zsír fokozhatja a hasűri nyomást, és összenyomhatja a gyomrot és kinyomhatja belőle a cuccot.


Első körben megpróbálnék lefogyni a normál testtömeg index legaljáig, aztán fenntartani azt a súlyt.


Emellett megpróbálnám kitapasztalni, hogy melyek azok a kaják, amelyektől nem kapsz refluxot.


Ügyelj arra is, hogy megfelelő mennyiségű vizet fogyassz, tehát legyél jól hidratált (napi 2-3 liter víz).

2016. ápr. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Luighi válasza:
Próbáld meg az intenzívebb sózást húsételeknél. Valamint fogyassz több savasat (igen nem elírás!) savanyú uborka, citromlé, ilyesmik.
2019. okt. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Tudom nem mai kérdés de azért leírom hátha ide téved valaki..


A reflux könnyen tünetmentesíthető! Viszont teljes gyógyulás műtéttel lehet csak elérni.


Nem szabad szedni semmi gyógyszert rá az többet árt mint használ főleg hosszú távon..


Annyi a lényeg hogy: -alvás előtt ne egyetek 2 órával

- az ágyat a fejeteknél emeljétek meg valamivel 10-15 centit és nagyobb párnán feküdjetek (nekem 2 fadarab)

- egyszerre ne egyetek sokat (többször keveset)

- igyatok minden nap citromos vizet (egy pohár vízbe egy kis citromlé és azt megisszatok!)

- ha cigiztek akkor jólenne leszokni ez sokat segít!

- amikor lefekszetek a bal oldalatokra feküdjetek így nemtud a nyelőcsőbe jutni a sav..

Ha ezek megvannak hamar érezhető a javulás és megszűnnek a panaszok! És bármit lehet enni nemkell hülye reflux diéta meg gyógyszer stb. Amik csak kínlódást okoznak..

2022. márc. 30. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én most is pizzát eszek kólát iszok tavaj meg még a szaros gyógyszert szedtem és ugyan úgy minden bajom volt szétmarta mindenem a sav.. ha betartjátok amit leírtam nem fogjátok megbánni!!


#16os voltam jobbulást mindenkinek!

2022. márc. 30. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ja egy dolgot kihagytam mivel az nem érint engem a 40 kilómmal :D

-ha van rajtatok felesleg próbáljátok fogyni hogy ne legyen nyomás alatt a hasatok.. :)

2022. márc. 30. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!