Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem örülnék ha cukorbeteg...

Nem örülnék ha cukorbeteg lennék, de ez az lehet már?

Figyelt kérdés
hiába iszok meg több mint 2 liter vizet ki van száradva a szám szinte állandóan, éjszaka nem tudok aludni tőle, egész nap levert vagyok, fáradékony, estére elfárad a szemem és alig látok, sokszor nem jutnak eszembe szavak, összeakad a nyelvem beszéd közben, össze-vissza jön meg a menstruációm, ki van száradva a bőröm és állandóan viszket, szó szerint nem érzem magam jól a bőrömben!

2016. ápr. 9. 01:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Es a 76543 letezo betegseg kozul miert pont ez nezted ki?
2016. ápr. 9. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nos a szomjúság az tényleg utalhat cukorbetegségre, főleg ha reggel vagy nagyon szomjas. Kérdés az, kell-e gyakran pisilni menj? Mondjuk napi 10-szer?

Ha aggódsz, menj orvoshoz: sokkal jobb TUDNI mi a baj, mintsem kétségek között élni. A cukorbetegség nem vicc de a tüneteid nem feltétlenül erre utalnak.

2016. ápr. 9. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát ezt így neten keresztül nehéz kitalálni, egy rutin laborvizsgálatból viszont azonnal kiderül. Sőt egy éhgyomri vércukormérésből is. Egyébként az általad leírtak számos más betegség tünetei lehetnek(pl. Vitamin-ásványianyaghiány), mindenképp fordulj orvoshoz.
2016. ápr. 9. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ennek a megállapítására vannak a gyors tesztektől kezdve nagyon megbízható módszerek ami vér és vizelet vizsgálatra alapul.


Az ujjbegy szúrással járó gyors tesztet vagy éhgyomorra kell elvégezni, vagy az étkezés után legkevesebb másfél óra eltelte után, különben hamisan magas eredményt ad, ha másfél-kettő óránál közelebb van időben a megelőző étkezéshez, mert az egészséges szervezetnek is kell legalább másfél óra a szénhidrát lebontásához.


Egyes gyógyszertárakban pár száz Forintért vállalnak vércukor mérést.

2016. ápr. 10. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

azt kihagytad, hány kiló vagy, hány éves, és a test-tömegindexed mennyi..? Az is lényeges, mit eszel, és mennyit..mert az étkezés nagyon nem mindegy...


D vitamin, C vitamin talán segítene próbaképp...


ha ezeken úl vagy, és semmi javulás, akkor először körzeti orvos..

2016. ápr. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Feltétlen kérjél beutalót a házi orvosodtól és menj el egy teljes vérkép vizsgálatra.

Én tavaly júniusban voltam így és hasonló tünetekkel

mint te.

Kiderült hogy cukros lettem,és a pajzsmirigy működésem sem jó.

Gyógyszeres kezelés mellett jól lefogytam

133.kg-ról 103.kg.-ra és most elmondhatom helyreállt a cukorbetegségem.

Gyógyszert sem szedem,de a diétát módjával de betartom.

Azért írtam ezt le,mert lehet nálad is kezelés mellett helyreálnak a dolgok ha időben mész orvoshoz.

Ha cukros vagy akkor az nem vicc mert alattomos betegség

és mindent megtámad.De olvass utána a neten is.

Üdv.

2016. ápr. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ami a magas vércukor mellett a szövődményeket okozza az a magas vér zsír szint. A mai koleszterin csökkentő gyógyszerekkel a sztatinokkal már jól karban lehet tartani ezt is és így elkerülhetően a szövődmények is. Pl amióta napi 1X80mg AtorvaTava tabettát szedek, javunrtak a korábbi kezdődő szövődmények is, sőt vissza fordul pl a korábban kezdődött szemészeti probléma is, vagyis nagyon sokat javult, szinte el is felejthetem, ahogy tapasztalom, persze diétázok is mellette nagyon komolyan, betartom, hogy csak másfél, kettő óra után eszek megint. persze mindig csak olyan szénhidrát mennyiséget egyszerre, amit a következő másfél órában le tud bontani a szervezet. ez a titka a cukor egyensúlynak. nyilván akinek kell gyógyszer, azt szeni kell amit felírtak, de a diéta és a kisi adagokban a legfeljebb kétóránként evés (nem sűrűbben) az is fontos.

Ha meg valaki közben megéhezik, akkor fehérje forrásból, sajtból, húsból, gomba-tojással sütve, ilyesmit lehet enni kenyér nélkül. aminek nincs szénhidrát emelő hatása. Aztán ha letelt a kettő óra várakozás az előző szénhidrátos étkezés után, akkor lehet megint egy kevés lassan felszívódő szénhidrátot is bevinni, mert az is kell, de mndig csak annyi, ami után a következő kettő órában vissza esik a vércukor szint legalább 7 alá (mondanám inkáb, hogy minél lejjebb a normális érték közelébe).

2016. ápr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!