Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mindennapos orrvérzés mitől?

Mindennapos orrvérzés mitől?

Figyelt kérdés

Szinte mindennap vérzik az orrom. Van, hogy reggel úgy kelek fel, hogy már vérzik, de van, hogy napközben kezd el teljesen magától. Nem ömlik belőle, csak érzem, hogy tele van,és csak vér jön (esetenként ki id folyik).

Mitől lehet ez? Olvastam, hogy pl. C-vitamin hiány is okozhatja. Érdemes ezzel orvoshoz mennem? Ha igen, hova, és milyen vizsgálatokra számíthatok!



2016. ápr. 11. 11:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%

Először háziorvos, ahol kérsz egy labort.

Ha a vérképeden nem észlelhetők eltérések, akkor menj gégészetre (oda nem kell sem időpont, sem beutaló).

2016. ápr. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Igen, feltétlen menj orvoshoz, mert lehet egyszerű oka, de súlyosabb dolog is okozhatja.
2016. ápr. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 5-10 eves koromig ez volt, akkor meg nem siettek el hogy elègessèk az ereket vagy hogyis mondjak. Ma tuti ugylenne.. az a szokasuk ilyenkor ha alaplaborvizsgalat utan nem talalnak semmit. Ne hagyd magad. Jarj utana harcold ki a vizsgalatokat. Hiaba egetik el az ereket h Ne verezzen ha a gond megmarad. Amugy en kinottem. Ellenorzesekre jartam 3havonta haziorvoshoz. De sztem Te jarj utana.:)
2016. ápr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Noncsi0310 ***** válasza:
Próbáld már meg, hogy 3-4000 mg C vitamint beszedsz egy nap! Hidd el, hamar el fog múlni és a közérzeted is sokkal jobb lesz. Ha elmúlnak ezek a tünetek, utána testsúly kilogrammonként 30 mg C vitamin kellene naponta!
2016. ápr. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! :)

Hát itt szerintem már csak a C-vitamin nem segítene... Ma reggel is vérzett az orrom sajnos :(

Hogy működik ez az ér elégetés? Máshol is olvastam, így nem tudom, hogy első körben háziorvoshoz, vagy a gégészetre menjek ezzel? (Gégészetre szerintem több hónap, mire bejutnék :( ).

2016. ápr. 12. 13:57
 6/22 anonim ***** válasza:
Először háziorvoshoz ha jó lelkű segítőkész mint az enyém bejuttat és foglalkozik majd veled h jó helyre menj!!
2016. ápr. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Háziorvoshoz menj, ő ad beutalót vérképre, gégészetre pedig lehet nem kell időpont, nálunk pl aznap fogadnak.
2016. ápr. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Az érégetés nem faj inkább utána kellemetlen

Leírom hogy megy (én írtam feljebb mar erről meg én vagyok az utolsó)

Nekem elmagyarázták de végül nem kellett megcsinalni

Feltesznek egy tampon szeru dolgot az orrodba 20percre h teljesen elérzestelenitse a területet , majd egy fémes palcikaval megnyomja azt az eret nemfaj mert elerzestelenitik ugye! Bátyámnak megcsinálták neki az fajt amikor a palcika után kapsz az orrodba egy vérzés csillapító tampont de szia csak pár perc az egész max 35perc de abból 20 az érzéstelenítés :)

2016. ápr. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Ment mindenkinek a zöld! :)

Utolsó, köszönöm hogy leírtad a menetét! Bár kicsit durván hangzik... :/

Akkor mindenképp háziorvos lesz ebből. Remélem nem néz teljesen idiótának, ha egy orrvérzéssel elmegyek hozzá...

Elég tutyimutyi ember egyébként, nem tudom tud-e valamit kezdeni vele, vagy egyáltalán felmerül-e benne az, hogy pl. laborba küldjön...

2016. ápr. 12. 16:54
 10/22 anonim ***** válasza:

Szívesen én vittem a bátyámat és csak egyszer hallottam 35 perc alatt hogy szisszent egyet a végen a vérzés csillapító kenocstol utána egyáltalán nem panaszkodott másnap azzal a kenoccsel kellett meg belkenynie de akkor mar nem fajt neki

Szerintem legyél túl rajta ha az kell , az orvosodnak szólj h nagyon fontos meg gyakori az orr vérzés. Először lehet h vérnyomásra fogja

Ha nem segít kérj te magadtól időpontot fül orr gégészetre :)

2016. ápr. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!