Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan segíthetek, egy depress...

Hogyan segíthetek, egy depressziós fiúnak, akit szinte nem is ismerek? NAGYON FONTOS.

Figyelt kérdés

Csak egy 17 éves lány vagyok, de már voltam az öngyilkosság szélén, vagdostam/vagdosom magam, súlyos depresszióval küzdöttem. A barátommal 1 éve járunk. De előtte volt egy másik fiú (közel lakunk egymáshoz, ha ez számít). Nem volt vele semmi kapcsolatom, csak nagyon bele voltam zúgva (3 évig).

A fiú valószínüleg ki sem állhat, de akárhogyis próbáltam közömbös lenni és elfelejteni, hogy valamikor belezúgtam, nem ment. Így nem tudom figyelmen kívül hagyni, hogy most depressziós. A családi háttere nem túl jó, az apja beteg és elváltak a szülei. Ő pedig mindig is zárkózott volt és szomorú. És most tényleg van valami gond. Hogyan tudnék segíteni? Semmi közöm hozá, de mégis... segíteni akarokvalahogy. Ötletek vannak? Megkösszönném!



2016. ápr. 11. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha néha ki tudod szakítani a búskomor közegből, az már óriási segítség. Tudnia kell, hogy valahol süt még a nap.
2016. ápr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj már.. de gondolod, hogy pont te, meg az összevagdosott kezed látványa kell? Szerinted mégis mekkora segítség lenne?


+1 A fiúd nagyon értékelné, hogy a volt (plátói) szerelmed körül sündörögsz. Megérne neki egy szakítást..

2016. ápr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Menj oda hozza esetleg irj ra fb-on. Mond meg neki, hogy feltunt neked, hogy rossz paszban van/ problemai vannak. Mivel fiu es igy biztos nehezebb az erzelemeirol beszelni elmondhatod, hogy neked is vannak problemaid (persze, hogy ha akarod) !
2016. ápr. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Igen, ez jó ötletnek tűnik, de soha nem voltunk beszélőviszonyban, mert ő tényleg csak egy plátói szerelem.

2. válaszoló: mit mondhatnék, teljesen igazad van. A kezem (annyira)nem feltűnő, de a barátom is féltékeny lenne. Mégis szeretnék valahogyan segíteni, nekem ő még jelent annyit, hogy boldognak lássam.

3. válaszoló: mivel az előbb említettem, h sosem voltunk beszélő viszonban, nem mernék ráírni vagy hozzászólni. Zárkózott, biztosan nem örülne, ha faggatám a problémáiról, idegenként.Szerintem amugy is a hideg futkos a hátán tőlem...

Azt hiszem, ez reménytelen, de köszönöm mindenkinek!

2016. ápr. 13. 17:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor meg, hogy akartal neki segiteni??! Telepatikusan?

Irj neki akkor egy levelet nev nelkul, es hagyd a padjan.. vagy passz -.-

2016. ápr. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!