Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Igaz, hogy a rákos daganatosok...

Igaz, hogy a rákos daganatosoknak minden esetben van lelki megrázkódtatás az életében mielőtt a betegség kialakulna? Van ezzel kapcsolatos tapasztalat?

Figyelt kérdés
Hétköznapi életvitel mellett, nem reaktori dolgozókra és röntgenesekre gondolok.

2016. ápr. 12. 09:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Nem igaz és ezt már egy halom kutatás alátámasztotta, bár ha jobban belegondolsz vannak beteg gyerekek is, akár így születtek. Nekik mégis mi lehetett a stresszfaktor?

Egyébként ezzel az egész megközelítéssel az a gond, hogy adott egy súlyosan beteg ember és akkor ráadásként azt is rányomják, hogy ő nem tudta jól feldolgozni a vele történteket, stb.

Biztosan van olyan, amikor lelki háttere is van egy betegségnek, láttam már ilyet, de egyáltalán nem minden esetben van így.

2016. ápr. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem, ez baromság. Ha igaz lenne akkor pl az összes depis ember rákot kapna, de tudjuk hogy nem ìgy van.
2016. ápr. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Mi köze van a depinek a lelki megrázkódtatáshoz vagy a bánathoz?

Ez simán lehet két külön dolog.


Nem mondom azt, hogy minden rákos esetében erről van szó, de ismerek olyanokat, akik ebbe betegedtek bele.

2016. ápr. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
18%
Erről sokat olvastam. Van ismerősöm tehát példám is van rá. Igaz méghozzá nagyon is a lelki dolgok miatt alakul ki. Pszichologiai konyvekbe rengeteg ilyen eset van hogy aki megoldotta a belso problemajat az kigyógyult belole. Egyik tanár a suliban rengeteget sportolt, zöldséget gyümölcsöt evett, de én egyszer sen láttam mosolyogni, mindig buval bas..zott volt, minor befejeztuk a sulit megtudtam hogy rákban meghalt. El sem hittük hogy Pont ő aki milyen életet élt. Másik ismerősöm összeveszett valakivel es nem tudta feldolgozni 7 éven belül meghalt, már áttétei voltak. Sok helyen olvastam mar hogy a fizikai tettek semmit nem érnek ha lelki nyugalom nincs meg.
2016. ápr. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

4es vagyok

Nyilván aki végső stádiumban van annak már mindegy. De aki az elején van vagy egészséges az tégyen érte lelkileg.

2016. ápr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Igen lehetséges. Az én nagypapám leukémiás lett a nagymamám halála után másfél évvel, szegénykémet fél év alatt el is vitte. Amíg a nagymamám élt semmi baja nem volt, egyedül a vérnyomására szedett gyógyszert. 55 évig voltak együtt, nagypapámat nagyon megrázta, üresnek érezte nélküle az életét, szinte mindennap kijárt a sírhoz, nagyon megviselte lelkileg. Úgyhogy én szentül hiszem, hogy a lelki problémák képesek megbetegíteni a testet.
2016. ápr. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Azt a tényt hogy x látott egy esetet, ahol volt lelki alapja a megbetegedésnek nem lehet ráhúzni beteg emberek millióira. Számít az ember múltja, számít a hozzáállása és van olyan is amikor ezek mind nem számítanak mert valakinek akkora pech-je van, vagy olyan kedvezőtlen genetikai háttere, hogy simán kialakul a rák. Megelözés: mozgás, szűrővizsgálat, egészséges táplálkozás mind fontos. Egyébként az a véleményem hogy minden embernek van gond, trauma, nehéz helyzet az életében és nem amiatt nem lesz rákos mindenki, mert olyan baromi jól fel tudná dolgozni ezeket. Láttam már teljesen depis, pesszimista embert, tele gondokksl, aki nem betegedett meg és olyat is akivel minden oké volt és mégis megtörtént vele a baj. Persze bárkire rá lehet húzni, hogy belül biztosan egyfolytában őrlődött, szóval ez egy parttalan vita.
2016. ápr. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Utolso honnan tudod hogy aki jol érezte magát beteg lett, nem volt gondja? Vannak olyan emberek akik nem traktâlják másokat a problémájukkal hanem magukba tartják, lenyelik, pont azért kapjak. Nekem orvos is mondta már egyszerübb betegségnél hogy probáljak stressentes életet élni, mert nagyon sok betegséget a stressz okoz. A rákot meg főleg.
2016. ápr. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8 Utolsó mondatomat olvasd már el légyszi, kérdésedre a válasz.
2016. ápr. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én pont ma beszéltem az új kollégánkal, idegi alapon kijött rajta a pikkelysömör.

Most, ha lezáródik az ügye, várja hogy eltűnjön.

2016. ápr. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!